در دیدار با حسن روحانی؛

اردوغان: دوشادوش ایران با گروه های تروریستی مقابله می کنیم

رییس جمهوری

تهران- ایرنا- رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در دیدار با حسن روحانی رییس جمهوری گفت: ما در مقابله با گروه های تروریستی دوشادوش ایران همکاری های خود را گسترش خواهیم داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اردوغان در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به مسایل منطقه ای افزود: حساسیت دو کشور در مقابله با تروریسم مشترک است.

وی با بیان اینکه گروههای تروریستی که تحت پوشش اسلام فعالیت می کنند ارتباطی به اسلام ندارند، اظهار داشت: در کجای اسلام آمده است که افراد بیگناه را به وحشیانه ترین وضع بکشند.

اردوغان ایران و ترکیه را قدرتمندترین کشورهای منطقه دانست و گفت: هدف ما گسترش همه جانبه روابط با ایران است که در این خصوص در زمینه روابط اقتصادی با ایران قصد داریم حجم مبادلات تجاری را تا سال 2015 به 30 میلیارد دلار در سال برسانیم.

نخست وزیر ترکیه با بیان اینکه پیوند تاریخی روابط ایران و ترکیه از دیرباز قوی و مستحکم بوده است، افزود: وظیفه ما تقویت برادری بین ملت های دو کشور است چرا که این برادری می تواند زمینه های همکاری های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور را تقویت کند.

وی با اشاره به اینکه قراردادهای خوبی در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی میان دو کشور به امضا رسید، اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف ما این است که در توسعه روابط اقتصادی به قرارداد تجارت آزاد میان دو کشور دست پیدا کنیم.

سیام(1) 9254 **9012** 1572
کد N90147