واکنش وزیر دفاع به اظهارات مقامات آمریکایی

ایرنا نوشت:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر نیروهای مسلح توانمند و بسیج مردمی و بهره مند از تجهیزات پیشرفته دفاعی آماده مواجهه با هر نوع اقدام خصمانه از طرف هر متجاوزی است.

سردار سرتیپ پاسدار « حسین دهقان » این مطلب را در واکنش به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در خصوص روی میز بودن گزینه نظامی مطرح کرد.

سردار دهقان تأکید کرد: دوران دفاع 8 ساله و 34 سال ایستادگی و مقاومت ملت ایران در قبال زیاده خواهی های نظام سلطه همواره این آمادگی را ایجاد کرده است که هر دشمن متجاوزی را از اقدام خود پشیمان کند.

وی با بیان این که در عین حال به نظر نمی رسد اظهارات مقامات آمریکایی چیزی بیش از یک بلوف سیاسی باشد افزود: اخیراً وزیر سابق دفاع آمریکا نیز اعتراف کرد که تهدیدات نظامی آمریکا علیه ایران یک بلوف سیاسی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: آمریکایی ها خود می دانند که قادر به انجام هیچ جسارت گستاخانه ای علیه ملت ایران نیستند و به قدرت دفاعی جمهوری اسلامی واقفند.

سردار دهقان خاطرنشان کرد: البته ما از جنگ و تنش استقبال نمی کنیم ولی جنگ طلبان را با قاطعیت بر سر جایشان می نشانیم.

وی گفت: تداوم اینگونه اظهارات نسنجیده، تنفر ملت ایران و ملت های منطقه و جهان را از آمریکا بیشتر می کند و فضا را برای ادامه مسیر گفت و گو و دیپلماسی آلوده می کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: جای تعجب است که مدعیان حقوق بشر، دموکراسی و دیپلماسی هنوز دم از کاربرد روش های قرون وسطایی می زنند و فکر می کنند با زور و ظلم و تجاوز می توانند منافع خود را تأمین کنند.

سردار دهقان تصریح کرد: آنها غافل از این هستند که این دوران دیگر سپری شده و کاربرد همین ادبیات نسنجیده است که آمریکا را به سرعت به سمت افول می برد.

2929

 

 

کد N90074