داد منتقدان به نطق اوباما

سخنان سه شنبه شب باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا درباره تلاش برای کاهش نابرابری و بهبود وضع طبقه متوسط در این کشور با انتقاد مخالفان روبرو شد.

داد منتقدان به نطق اوباماسخنان سه شنبه شب باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا درباره تلاش برای کاهش نابرابری و بهبود وضع طبقه متوسط در این کشور با انتقاد مخالفان روبرو شد.

 

 

آقای اوباما در سخنرانی سالانه خود در کنگره بار دیگر بر اهمیت طرح بیمه همگانی دولت تاکید کرد و از لزوم برقراری مجدد حقوق بیکاری اضطراری سخن گفت.

کتی مک موریس راجرز، نماینده حزب جمهوریخواه با اشاره به محدودیتهای اداری برنامه خدمات درمانی باراک اوباما می گوید: «سیاست های رئیس جمهوری زندگی مردم را سخت تر می کند. با بسیاری حرف زدیم و متوجه شدیم که آن ها دیگر نمی توانند برای درمان های معمول به پزشک مراجعه کنند. واقعیت این است که این قانون عمل نمی کند.»

باراک اوباما از شهروندان آمریکا خواست تا هرچه سریع تر نسبت به تکمیل پرونده های خدمات درمانی خود اقدام کنند.

او همچنین با هدف کاهش نابرابری ها، افزایش حداقل حقوق کارکنان دولت فدرال را وعده داد.

سناتور مایک لی از حزب محافظه کار «تی پارتی» در انتقاد از سیاست های آقای اوباما می گوید: «این نابرابری ناشی از چیست؟ ناشی از دولت. هر زمان که از حقوق و مزایای مردم آمریکا کاسته شده به مزایا و منافع سیاستمداران و دولتی ها اضافه شده است.»

برنامه خدمات درمانی همگانی، از وعده های مهم انتخاباتی باراک اوباما، سال گذشته با مخالفت سرسختانه مجلس نمایندگان که جمهوریخواهان در آن اکثریت را دارند، روبرو شد. اما با پافشاری رئیس جمهوری و تعطیلی موقت دولت فدرال، این برنامه سرانجام به اجرا درآمد.

منبع: یورونیوز

52261

کد N89596