هفته آینده با حضور وزیر کشور

جلسه هم اندیشی برای بازگشایی خانه احزاب برگزار می‌شود

سیاسی

دبیر کل جمعیت ره‌پویان انقلاب اسلامی گفت که سه‌شنبه هفته آینده جلسه‌ هم اندیشی برای بازگشایی خانه احزاب با حضور دبیران کل احزاب و فعالان این حوزه با حضور وزیر کشور و معاونت سیاسی‌اش برگزار می‌شود.

علیرضا زاکانی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در جلسه گذشته نمایندگان احزاب با وزیر کشور یکی از خواسته‌های جمعی مطرح شده این بود که چرا خانه احزاب تعطیل شده است. موضوعی که در کمیسیون ماده 10 احزاب نیز مورد بحث قرار گرفت و ما هم دنبال این هستیم که حتما خانه احزاب راه‌اندازی شود.

این عضو کمیسیون خانه احزاب تاکید کرد: تلاش ما بر این است که خانه احزاب به شیوه غلط گذشته راه‌اندازی نشود. شیوه‌ای که در آن خانه احزاب به یک حزب تبدیل شده بود و بیانیه سیاسی می‌داد. ما دیگر نمی‌خواهیم امورات این چنینی را از خانه احزاب ببینیم بلکه به دنبال آن هستیم که خانه احزاب به محلی برای ارتباط احزاب و رشد و تعامل آن ها تبدیل شود.

زاکانی ادامه داد: در این جلسه قرار است مقدمات بازگشایی خانه احزاب به صورت درست و دقیق‌تر مورد بحث قرار گیرد که وزیر کشور و معاونت سیاسی نیز این موضوع را دنبال می‌کنند.

به گفته وی، در این جلسه از جناح‌های مختلف سیاسی دعوت شده است و تعدادی از دبیران کل احزاب و احزاب فعال در این حوزه حضور دارند تا در جلسه دو ساعت پیرامون بازگشایی خانه احزاب صحبت کرده و به جمع‌بندی در مورد کم و کیف آن برسند.

انتهای پیام

کد N89078