حمله انتحاری در کراچی پاکستان دو کشته برجای گذاشت

کراچی,حمله انتحاری

اسلام آباد - ایرنا - پلیس پاکستان روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد: در یک حمله انتحاری در شهر بندری ˈکراچیˈ مرکز ایالت سند در جنوب این کشور؛ دو نفر کشته و شش نفر دیگر نیز زخمی شدند.

یک مقام پلیس کراچی به خبرنگاران گفت: تروریست انتحار کننده قصد ورود به مرکز نیروهای تکاور پاکستان (رنجرز) را داشت که پس از ممانعت نیروهای امنیتی؛ جلیقه انفجاری خود را در مقابل ساختمان این مرکز منفجر کرد.

به گفته این مقام پلیس ،عامل انتحاری حدود پنج کیلوگرم مواد منفجره به همراه داشت.

وی اضافه کرد: در این حمله انتحاری دو نفر از جمله یکی از نیروهای تکاور کشته و شش نفر دیگر نیز بشدت زخمی شدند.

از سوی دیگر رسانه های پاکستان به نقل از مسوولان بیمارستان کراچی نوشتند: حال دو نفر از مجروحان این حادثه وخیم است.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله تروریستی را برعهده نگرفته ، اما دولت پاکستان شبه نظامیان گروه تحریک طالبان (تی.تی.پی) را برای انجام چنین اقداماتی مقصر می دانند.

از سوی دیگر در حمله تروریستی مهاجمان ناشناس به نیروهای تکاور در منطقه ˈناظم آبادˈ شهر «کراچی» پاکستان نیز یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

انفجار بمب، افزایش خشونت های فرقه ای و قتل های هدفمند در کراچی طی ماه های گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری کمیسیون حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: 2013 میلادی مرگبارترین سال برای مردم کراچی بوده و در طول این مدت ، سه هزار و 251 پاکستانی در جریان خشونت های سیاسی و قتل های هدفمند تروریستی بویژه با انگیزه های فرقه ای کشته شدند.

آساق ** 1095**5981
کد N88845