معاون نهاد ریاست جمهوری آذربایجان: صفحه جدیدی در روابط با ایران گشوده می‌شود

معاون نهاد ریاست جمهوری آذربایجان با بیان این‌که دیدار رییسان جمهور آذربایجان و ایران در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس بسیار حایز اهمیت بود تاکید کرد: صفحه جدیدی در روابط آذربیاجان و ایران گشوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پرتال خبری «گون.آذ»، نوروز محمداف، معاون نهاد ریاست جمهوری آذربایجان در نشستی خبری در باکو گفت: ایران همسایه نزدیک و در عین حال کشور دوست ما است و دیدار رییسان جمهور دو کشور اهمیت بسیار فراوانی دارد و این دیدار در بسط و گسترش همکاری بین دو کشور دارای اهمیت است.

وی افزود: شرایط بسیار خوبی برای تعمیق و گسترش این روابط وجود دارد. تصادفی نیست که در این دیدار نیز بر ضرورت گسترش این روابط و گشودن صفحه جدیدی در مناسبات دو کشور تاکید شد.

معاون نهاد ریاست جمهوری آذربایجان افزود: این اولین دیدار پس از انتخاب الهام علی‌اف برای بار سوم به ریاست جمهوری آذربایجان و انتخاب حسن روحانی به سمت ریاست جمهوری جدید ایران است و دو طرف در این دیدار اراده لازم را برای گسترش و تحکیم هر چه بیش‌تر روابط بین دو کشور دوست و همسایه و گشودن صفحه جدیدی در مناسبات دو کشور نشان دادند.

نوروز محمداف در مورد گشایش گذرگاه مرزی جدید بین آذربایجان و ایران نیز گفت که کارها در این زمینه سرعت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر این‌که دیدار رییسان جمهور صفحه جدیدی در روابط و دوستی و همسایگی بین دو کشور می گشاید، افزود: گسترش روابط بین دو کشور باید عامل اصلی در تقویت ثبات، امنیت و همکاری در منطقه محسوب شود.

انتهای پیام

کد N88684