وقوع درگیری‌ جدید میان ارتش با شبه‌نظامیان مسلح در جنوب لیبی

ليبي

منابع لیبیایی از وقوع درگیری‌های جدید میان نیروهای امنیتی با گروه‌های مسلح حامی نظام سابق در جنوب این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع لیبیایی اعلام کردند: درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و گروه‌های مسلحی که به همکاری با نظام معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع لیبی متهم هستند، بار دیگر بالا گرفت.

از سوی دیگر، عبد ربه البرعصی، یکی از مسئولان منطقه "الشرقیه" در لیبی اعلام کرد که به زودی توافقنامه‌ای برای پایان دادن به محاصره منابع نفتی لیبی امضا خواهد شد.

الفرجانی، یکی از مسئولان نظامی مرکز عملیات "سبها" نیز گفت: روز سه‌شنبه درگیری‌های میان ارتش لیبی و انقلابیون شهر "مصراته" از یکسو و حامیان نظام سابق از سوی دیگر رخ داد.

وی افزود: حامیان نظام سابق لیبی همچنان کنترل چندین پایگاه در شهر "سبها" و اطراف آن را در دست دارند.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از ایوب الزروق، رئیس شورای محلی شهر سبها گزارش داد که حامیان نظام سابق همچنان کنترل پایگاه هوایی "منهنت" را در دست دارند.

به گفته الزروق شهر "سبها" در حال حاضر در ناآرامی به سر می‌برد و بیشتر موسسات دولتی از جمله بانک‌ها، مدارس و پمپ بنزین‌ها بسته شده‌اند.

از سوی دیگر، فرمانده ارتش فرانسه اعلام کرد که بهتر است برای مقابله با تنش‌ها و درگیری‌های جنوب لیبی دست به اقداماتی جهانی زد.

وی در ادامه افزود: عدم وجود نیروهای مرکزی قوی در طرابلس موجب افزایش ناامنی در جنوب این کشور شده و ما نمی‌خواهیم این منطقه به مخفیگاه جدیدی برای تروریسم تبدیل شود.

از زمان آغاز درگیری‌ها در شهر جنوبی "سبها" در 11 ژانویه دستکم 88 تن کشته و 130 تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N88639