روسیه آمریکا را از ارسال سلاح به معارضان سوری برحذر داشت

آمریکا,معارضان سوری

مسکو-ایرنا- سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نسبت به عواقب ازسرگیری ارسال سلاح به معارضان سوری از طرف آمریکا هشدار داد و واشنگتن را از چنین اقدامی برحذر داشت.

به گزارش ایرنا و به نقل از ریانووستی، لاوروف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: ازسرگیری ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به سوریه خطرات جدیدی به همراه دارد و ممکن است بار دیگر این تسلیحات به دست گروه های تروریستی بیفتد.

وی افزود: با شرکای آمریکایی در این مورد گفتگو کرده ایم و آنها را از این اقدام که فقط تروریست ها را به تشدید فعالیت ها در سوریه تشویق می کند، برحذر داشتیم.

لاوروف به عنوان مثال به فعالیت های سازمان تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) اشاره کرد و افزود: این گروه تروریستی قصد دارد قدرت را در سوریه بدست گیرد و خلافت بزرگ در منطقه خاورمیانه ایجاد نماید.

وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد: ارسال تسلیحات به معارضان سوری، خطرات بیشتری را در منطقه به وجود می آورد و باید از این اقدام خودداری کرد.

برخی رسانه های خبری روسی روز چهارشنبه به نقل از یک منبع دولت آمریکا اعلام کردند که این کشور ارسال سلاح به شورشیان میانه رو مخالف حکومت بشار اسد در جنوب سوریه را از سر می گیرد.

در این گزارش ها گفته شد که کنگره آمریکا به طور پنهانی بودجه لازم را برای ارسال جدید تسلیحات به شورشیان مسلح سوریه تصویب کرده است.

اروپام/2242**518**1485**
کد N88539