تاکید اتحادیه اروپا بر غیرقانونی بودن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی

سیاسی

نماینده اتحادیه اروپا در فلسطین بر موضع این اتحادیه جهت تشکیل کشور مستقل فلسطین و همچنین غیرقانونی دانستن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

نماینده اتحادیه اروپا در فلسطین بر موضع این اتحادیه جهت تشکیل کشور مستقل فلسطین و همچنین غیرقانونی دانستن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، "جان جات راتر"، نماینده اتحادیه اروپا در فلسطین در کنفرانسی خبری در مقر وزارت اطلاع‌رسانی فلسطین در رام‌الله اظهار کرد: موضع اتحادیه اروپا در خصوص مساله فلسطین واضح و شفاف است و ما خواهان تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای 1967 با پایتختی قدس و دستیابی به راه حلی عادلانه و فراگیر برای مسائل مختلف هستیم و این همان موضعی است که وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست خود در دسامبر گذشته در خصوص آن توافق کردند.

وی با تاکید بر حمایت از تلاش‌های جان کری، وزیر امور خارجه ‌آمریکا برای دستیابی به راه‌حل مسالمت‌آمیز از طریق مذاکره میان مسئولان فلسطینی و اسرائیلی اظهار کرد: جایگزین حل‌وفصل مسالمت‌آمیز سخت و دشوار خواهد بود.

نماینده اتحادیه اروپا در فلسطین عنوان داشت: اروپا بیشترین طرفی است که جنگ‌ها و فجایع همراه با آن را درک کرده است به همین دلیل از تمام تلاش‌های صلح برای جلوگیری از تکرار این فجایع در سراسر جهان حمایت می‌کنیم.

راتر خاطرنشان کرد: با وجود اینکه مردم فلسطین نسبت به مذاکرات با اسرائیل بدبین هستند و به امکان دستیابی به راه‌حلی مسالمت‌آمیز که ضامن احقاق حقوق فلسطینی‌ها باشد،‌ اطمینان ندارند اما اتحادیه اروپا تمایل دارد پیام مثبتی را منتقل کند که محتوای آن ادامه حمایت از فلسطینی‌ها است.

وی با اشاره به افزایش روند تحریم تولیدات شهرک‌های یهودی‌نشین و شرکت‌ها در اراضی اشغالی اعلام کرد: این امر نشات گرفته از موضع اتحادیه اروپا است که بر قانونی نبودن شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی 1967 تاکید دارد.

این مسئول اتحادیه اروپا در خصوص ادامه حمایت‌های اتحادیه اروپا در صورت شکست مذاکرات گفت: هدف حمایت‌های اتحادیه اروپا تشکیل نهادهایی برای کشور مستقل فلسطین است اما در صورتی که تلاش‌ها برای تحقق صلح شکست بخورد، اتحادیه اروپا در خصوص مساله حمایت‌های خود تجدید نظر خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N88516