لاریجانی در دیدار با رئیس حزب دموکراتیک لبنان:

خط مقاومت کلید امنیت و آرامش در لبنان و منطقه است

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رهبر طایفه دروزی ارسلانی و رئیس حزب دموکراتیک لبنان، گفت: خط مقاومت در برابر زورگویی‌های رژیم صهیونیستی کلید امنیت و آرامش در لبنان و منطقه است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی لاریجانی عصر روز سه شنبه با طلال ارسلان رهبر طایفه دروزی ارسلانی و رئیس حزب دمکراتیک لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدا با ستایش از ایستادگی و مقاومت مردم لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی گفت: خط مقاومت در برابر زورگویی‌های رژیم صهیونیستی کلید امنیت و آرامش در لبنان و منطقه است.

وی در همین راستا افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره بر اتحاد میان گروههای لبنانی و حمایت از خط مقاومت برای برقراری ثبات و امنیت در لبنان تاکید کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بحران اخیر در سوریه با بیان اینکه نگاه تاکتیکی به تروریسم از اساس اشتباه است،خاطرنشان کرد: برخورد دوگانه قدرتهای جهانی با افراطی گری باعث تقویت آنها شده است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش رژیم صهیونیستی را عامل ناامنی در منطقه دانست و تصریح کرد: سیاست‌های نادرست غرب و همپیمانان منطقه‌ای‌شان باعث آتش افروزی بیشتر در منطقه شده است که در جهت تقویت امنیت رژیم صهیونیستی می‌باشد اما مقاومت ملتهای منطقه به ویژه مردم لبنان نقشه آنها را نقش بر آب کرد.

در ادامه این دیدار آقای طلال ارسلان رهبر طایفه دروزی ارسلانی و رئیس حزب دموکراتیک لبنان با تقدیر از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از خط مقاومت لبنان گفت: لبنان بعنوان پرچمدار مقاومت همواره قدردان حمایت‌های دولت و ملت ایران می‌باشد.

طلال ارسلان در ادامه رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه را عامل حملات تروریستی اخیر در لبنان دانست و افزود: قدرتهای جهانی و رژیم صهیونیستی همواره به دنبال متشنج ساختن اوضاع لبنان می‌باشند.

وی در پایان پدیده گروه‌های تکفیری و رژیم صهیونیستی را دو روی یک سکه خواند و بر ایستادگی و مقاومت مردم لبنان در برابر آنها تاکید کرد.