اخضر ابراهیمی: مذاکرات طبق برنامه ادامه می‌یابد / هنوز به موفقیت دست نیافته‌ایم

سیاسی

نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه اعلام کرد، ناخرسندی دولت دمشق از تصمیم آمریکا برای ادامه کمک‌ها به مخالفان سوریه باعث شد که وی نشست بعد از ظهر روز سه‌شنبه دولت و مخالفان را لغو کند اما مذاکرات همچنان تا روز جمعه و مطابق با برنامه ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه در جمع خبرنگاران گفت: قطعا می‌دانید روز سه‌شنبه فقط صبح نشست داشتیم و بعد از ظهر نشستی برگزار نشد. در مورد لغو نشست بعد از ظهر هیچ کس نباید مورد سرزنش قرار گیرد.

وی گفت: باید بار دیگر تکرار کنم که این گفت‌وگوها، گفت‌وگوهای آسانی نیست. مذاکرات روز سه‌شنبه و روزهای گذشته آسان نبود و احتمالا در روزهای آینده نیز آسان نخواهد بود اما من خرسندم که نمایندگان دو طرف به شما گفته‌اند که قصد دارند این گفت‌وگوها تا روز جمعه طبق برنامه ادامه یابد بنابراین هیچ کس از مذاکرات خارج و دور نخواهد شد.

اخضر ابراهیمی با اشاره به این که لغو نشست بعد از ظهر به درخواست جناح خاصی نبوده است، گفت: من به آن‌ها پیشنهاد کردم بعد از ظهر سه‌شنبه نشست نداشته باشیم و آن‌ها نیز موافقت کردند. همه ما خود را آماده کردیم تا صبح چهارشنبه نشست بهتری داشته باشیم.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه اظهار کرد: ما در این گفت‌وگوها هنوز به موفقیت نرسیده‌ایم اما در این راستا تلاش می‌کنیم.

وی گفت: مطمئن هستم که مخالفان باید به شما گفته باشند که درباره نحوه اجرای بیانیه 30 ژوئن دیدگاه‌های خود را دارند. دولت هنوز دیدگاه‌های خود را نگفته است اما ما درباره موضوعات متعدد صحبت کردیم.

انتهای پیام

کد N88050