در دیدار با عضو کمیته مرکزی فتح

امیرعبداللهیان: نگاه ایران به فلسطین برگرفته از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی است

سیاسی

جبریل الرجوب، عضو کمیته مرکزی فتح و رئیس شورای عالی جوانان و کمیته المپیک فلسطین ، با امیرعبداللهیان ، معاون عربی و آفریقا وزیرامور خارجه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) الرجوب با قدردانی از نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمان‌های فلسطین و ملت مظلوم فلسطین ، از تلاش کشورمان برای تعامل و همکاری با کلیه گروه‌های فلسطینی تجلیل نمود.

وی با تشریح اوضاع اجتماعی و سیاسی صحنه فلسطین افزود: جنبش فتح و سایر گروههای فلسطینی جمهوری اسلامی ایران را عنصر اساسی و تحول آفرین در منطقه خاورمیانه دانسته و معتقدند آینده فلسطین در گرو حمایت کشورهای اسلامی و عربی و در خط پیشرو آن جمهوری اسلامی ایران است.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با تشریح مواضع کشورمان در خصوص فلسطین تاکید نمود: نگاه جمهوری اسلامی ایران به موضوع فلسطین نگاهی همه جانبه و برگرفته از آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: مسئله قدس و فلسطین همواره از مهمترین دغدغه های جمهوری اسلامی ایران بوده و کشورمان از تمامی ظرفیت‌های خود برای حمایت از آرمان فلسطین و وحدت صفوف و همبستگی گروههای فلسطینی در راستای مقابله با اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی استفاده کرده است.

معاون عربی و آفریقا وزیر امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است این مذاکرات پوششی برای توسعه شهرکهای صهیونیستی بوده و با توجه به اینکه جدیتی در حل مسائل اساسی فلسطین از جمله قدس ، موضوع آوارگان و مرزها در این مذاکرات مشاهده نمی شود ، راه به جایی نخواهد برد.

امیرعبداللهیان افزود: دوستداران فلسطین انتظار دارند مسئولان فلسطینی قویا مقابل زیاده خواهی های اسرائیل ایستاده و از هیچ اقدام و تلاشی برای استیفای حقوق کامل فلسطینیان فرو گذار ننمایند.

وی ضمن تاکید بر روابط خوب و مستحکم ایران با تمام گروههای فلسطینی ، جدیت و اهتمام مسئولان فلسطینی در ایستادگی بر حقوق حقه ملت فلسطین را ملاک ارزیابی آنان در هرگونه شراکت سیاسی برای تحقق آرمانهای این ملت دانست.

انتهای پیام

کد N88046