حشمتیان: دولت کمیته‌ای برای ایجاد شیوه‌های تضمین امنیت سرمایه‌گذاری تشکیل دهد

دولت,رييس‌جمهور

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی پیشنهاد داد که دولت کمیته‌ای تشکیل دهد تا شیوه‌های تضمین امنیت برای سرمایه‌گذاران را ایجاد کند.

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی پیشنهاد داد که دولت کمیته‌ای تشکیل دهد تا شیوه‌های تضمین امنیت برای سرمایه‌گذاران را ایجاد کند.

قدرت‌علی حشمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به صحبت‌های اخیر رییس‌جمهور در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، اظهار کرد: تندروها نباید در سیاست‌های اقتصادی دولت دخالت کنند و باید اجازه دهند رییس‌جمهور اظهارات خود در داووس را به خوبی اجرا کند.

وی با بیان اینکه "امنیت سرمایه‌گذاری باید توسط دولت تضمین شود"، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که بخشی از تحریم‌ها برداشته شده و می‌شود، سرمایه‌گذاران خارجی راغب شده‌اند که برای سرمایه‌گذاری به ایران بیایند. دولت هم باید زمینه را به گونه‌ای هموار کند که سرمایه‌گذاران در ایران احساس امنیت کنند.

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی همچنین افزود: البته فعالان سیاسی هم در این بین نقش مؤثری دارند و می‌توانند اظهارات رییس‌جمهور را برای مردم روشن کنند و به این وسیله به کمک دولت بیایند زیرا دولت مصمم به جذب سرمایه‌های خارجی است و در این رابطه شعاری عمل نمی‌کند.

این عضو هیأت رئیسه کانون نمایندگان ادوار مجلس با اشاره به ضرورت همکاری سایر قوا با دولت در زمینه جذب سرمایه‌های خارجی، تصریح کرد: اگر قوای مقننه یا قضائیه در زمینه جذب سرمایه‌های خارجی موانعی ایجاد کنند، سرمایه‌گذاران نیز سرمایه خود را به خطر نمی‌اندازند و آن را به ایران منتقل نمی‌کنند. بنابراین در این زمینه هر سه قوه باید با ایجاد امنیت و آرامش زمینه را برای جذب سرمایه خارجی فراهم کنند.

وی همچنین پیشنهاد کرد: کمیته‌ای متشکل از سه قوه تشکیل شود تا سیاست‌های رییس‌جمهور پیگیری شود که قطعاً کشور برای حل مشکلات اقتصادی خود به سرمایه خارجی نیاز دارد.

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی در پایان با بیان اینکه "در این زمینه فرهنگ‌سازی نیز باید صورت بگیرد"، تاکید کرد: همگان باید با اطاعت از فرمایشات رهبری و در مسیر تدبیر و امید دولت عمل کرده و از دولت حمایت کنند تا اینکه سرمایه‌گذاران احساس کنند جذب سرمایه به یک فرهنگ ملی در ایران تبدیل شده است.

انتهای پیام

کد N88041