تجلیل مقام ارشد جنبش فتح از نقش ایران در حمایت از فلسطین

سیاست خارجی

فرستاده محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با قدردانی از نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمانهای فلسطین و ملت مظلوم فلسطین ، از تلاش کشورمان برای تعامل و همکاری با کلیه گروههای فلسطینی تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،جبریل الرجوب عضو کمیته مرکزی فتح و رئیس شورای عالی جوانان و کمیته المپیک فلسطین ، عصر روز سه شنبه با امیر عبداللهیان ، معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

الرجوب با قدردانی از نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمانهای فلسطین و ملت مظلوم فلسطین ، از تلاش کشورمان برای تعامل و همکاری با کلیه گروههای فلسطینی تجلیل نمود.

وی با تشریح اوضاع اجتماعی و سیاسی صحنه فلسطینی افزود: جنبش فتح و سایر گروههای فلسطینی جمهوری اسلامی ایران را عنصر اساسی و تحول آفرین در منطقه خاورمیانه دانسته و معتقدند آینده فلسطین در گرو حمایت کشورهای اسلامی و عربی و در خط پیشرو آن جمهوری اسلامی ایران است.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با تشریح مواضع کشورمان در خصوص فلسطین تاکید نمود: نگاه جمهوری اسلامی ایران به موضوع فلسطین نگاهی همه جانبه و برگرفته از آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: مسئله قدس و فلسطین همواره از مهمترین دغدغه های جمهوری اسلامی ایران بوده و کشورمان از تمامی ظرفیتهای خود برای حمایت از آرمان فلسطین و وحدت صفوف و همبستگی گروههای فلسطینی در راستای مقابله با اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی استفاده کرده است.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است این مذاکرات پوششی برای توسعه شهرکهای صهیونیستی بوده و با توجه به اینکه جدیتی در حل مسائل اساسی فلسطین از جمله قدس ، موضوع آوارگان و مرزها در این مذاکرات مشاهده نمی شود ، راه به جایی نخواهد برد.

امیرعبداللهیان افزود: دوستداران فلسطین انتظار دارند مسئولان فلسطینی قویا مقابل زیاده خواهی های اسرائیل ایستاده و از هیچ اقدام و تلاشی برای استیفای حقوق کامل فلسطینیان فرو گذار ننمایند.

وی ضمن تاکید بر روابط خوب و مستحکم ایران با تمام گروههای فلسطینی ، جدیت و اهتمام مسئولان فلسطینی در ایستادگی بر حقوق حقه ملت فلسطین را ملاک ارزیابی آنان در هرگونه شراکت سیاسی برای تحقق آرمانهای این ملت دانست.