نخست وزیر ترکیه وارد تهران شد

اردوغان

تهران- ایرنا- رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه شامگاه سه شنبه به همراه یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی برای سفری دو روزه وارد تهران شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در جریان سفر نخست وزیر ترکیه به تهران قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور پس از دو سال وقفه در روند فعالیت های این کمیسیون برگزار شود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری صبح روز چهارشنبه در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد تهران از رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به طور رسمی استقبال می کند.

نخست وزیر ترکیه قرار است فردا ( چهارشنبه ) علاوه بر ملاقات با معاون اول رییس جمهوری و شرکت در مذاکرات مشترک دو کشور با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری ایران نیز دیدار کند.

نخست وزیر ترکیه همچنین با حضور در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه در جمع دانشجویان، اساتید و مسوولان این وزارتخانه سخنرانی خواهد کرد.

اردوغان به دعوت معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده و قرار است عصر چهارشنبه تهران را ترک کند.

برخی از رسانه های منطقه ای اهمیت این دیدار را در امضای احتمالی توافقنامه همکاری های راهبردی بین دو کشور دانسته اند.

البته ترکیه با بسیاری از کشورهای نزدیک و همسایه توافقنامه های همکاری راهبردی امضا کرده است؛ اما امضای این توافق نامه با ایران هرگز پیش از این مد نظر نبوده است و این امر را می توان نشانه نزدیکی و بهبود روابط تهران- آنکارا دانست.

سیام**9012** 1552
کد N87748