روسیه و انگلیس به دنبال احیای همکاری های نظامی دو جانبه هستند

روسیه

تهران-ایرنا- روزنامه دیلی تلگراف گزارش داد روسیه و انگلیس درحال اتخاذ سیاستهایی در راستای بهبود همکاری های نظامی دو جانبه هستند.

به گزارش پایگاه خبری صدای روسیه،براساس گزارش ها مقامات ارشددفاعی دوکشور قرار است توافقنامه ای امضا کنند که براساس آن صنایع نظامی دو کشور همکاری هایی با یکدیگر داشته باشند.

این توافق نامه به دو کشور اجازه خواهد داد شرکتهای تسلیحاتی و نظامی با یکدیگر تبادل اطلاعات داشته باشند و از یکدیگر تجهیزات و قطعات خریداری کنند.

این توافقنامه فناوری های غیرمحرمانه را پوشش می دهد بنابراین بعید است دو کشور اجازه داشته باشند در امور تجهیزات پیشرفته از جمله سیستم های موشکی همکاری هایی داشته باشند.

یکی از مقامات وزارت دفاع انگلیس گفت: تلاش ها در زمینه حصول یک توافق همکاری فنی نظامی بین وزارت دفاع انگلیس و واحد فدرال همکاری های فنی نظامی روسیه که به شرکت های دفاعی انگلیس و روسیه چارچوب کاری برای همکاری در سطح غیرمحرمانه می دهد، در جریان است.

کارشناسان دفاعی دو طرف اکنون درحال ارزیابی تدوین متن پیش نویس این توافقنامه هستند. به گفته منابع معتبری در مسکو، این توافق تسلیحات ممکن است در بهار آینده امضا شود.

مقامات ارشد نظامی و دیپلماتها از این معاهده احتمالی به عنوان گامی رو به جلو در روابط میان مسکو - لندن یاد کرده اند که از سال 2006 به دنبال مسموم شدن الکساندر لیتویننکو مامور اسبق امور امنیتی روسیه در لندن به سردی گراییده بود، یاد کرده اند.

نگرش دو جانبه در راستای بهبود روابط دو جانبه در سال 2012 پس از نشست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در لندن آغاز شد. دو طرف تاکی کردند تا در مذاکرات با حضور وزرای دفاع و امور خارجه انگلیس و روسیه مذاکرات استراتژیک شان را آغاز کنند.

مترجمام**9234**1547
کد N87498