وزیر اطلاعات:

افراطی‌گری از سوی هر جناحی اشتباه است/ وزارت اطلاعات ابزار بالابردن و زمین زدن جناح ها نیست

دولت

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تندروی و افراطی گری از سوی هر جناح کاری اشتباه است، گفت: وزارت اطلاعات بعنوان ابزاری برای بالا بردن یک جناح و زمین زدن جناح دیگر نیست .

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان اردبیل افزود : جامعه ما یک جامعه اعتدالی است و اعتدال همان فرموده قرْآن و اسلام است .
 
وی افزود : هر دو جناح سرمایه های ارزشمند انقلاب و نظام اسلامی هستند و تند روی و افراطی گری از سوی هر دو جناح کاری اشتباه است و این مسیر اعتدال است که کشور را به موفقیت های روز افزون می رساند .
 
وزیر اطلاعات گفت : وحدت ، رمز پیروزی مردم ایران بر مشکلات مختلف بوده و هست و در شرایط موجود نیز تنها وحدت بین گروههای مختلف سیاسی و مردم می تواند مشکلات اقتصادی را حل کند .
 
حجت الاسلام علوی افزود : سیاست دولت ، حمایت از سرمایه گذاران است  .و هر کسی بخواهد با سرمایه گذاری در تولید مشکلی از مشکلات مردم را حل کند مورد حمایت ما است اما با کسانیکه بخواهند با سرمایه خود در بازار ارز ، سکه ، مسکن و غیره تشنج ایجاد کرده و مردم را به زحمت بیاندازند ، برخورد خواهد شد .
 
وی گفت : حمایت از سرمایه گذاران واقعی در واقع حمایت از مردمی است که می خواهند از قبال این سرمایه گذاری ها بهره مند شوند و  وظیفه ما نیز حمایت از منافع عموم مردم است .
 
وزیر اطلاعات با اشاره مشی اعتدالی دولت تدبیر و امید افزود : اعتماد به مردم و استفاده از ظرفیت های آنان برای حل مشکلات کشور و توسعه و آبادانیس ایران اسلامی از اهداف این دولت است .
 
وی تاکید کرد: هر گاه دشمن با خیالبافی و به قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی وارد میدان شده است مردم با وحدت و پشتیبانی از ولایت نقشه آنان را نقش بر  آب کردند و امروز هم وظیفه ما ایجاد امنیت سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است تا مردم در آرامش بتوانند وارد عرصه کار شده و شعار سال در تحقق حماسه اقتصادی را جامه عمل بپوشانند .
 
علوی با اشاره به سلگرد پیروزی انقلاب ، رمز این پیروزی را تکیه امام راحل به مردم دانست و گفت: تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده هر جا بستر برای حضور مردم فراهم باشد مردم با ایمان راسخ به میدان می آیند و شگفتی خلق می کنند .
 
وی در بخش دیگری با اشاره به نقش اردبیل و سلسله صفوی در وحدت و یکپارچگی ایران و احیای تشییع عنوان کرد: اردبیل مبدا وحدت ملت ایران است و عشق و علاقه به این خطه در دل همه ایرانیان وجود دارد .
 
وزیر اطلاعات یادآورشد: در زمانیکه ایران صد پاره شده بود و دشمنان به راحتی اراده خود را در کشور عملی می کردند ، مردان با ایمانی مثل شاه اسماعیل صفوی از این خطه برخاستند و با تاسی از ائمه اطهار (ع) علاوه بر وحدت ملت ایران ،  مکتب تشییع را نیز احیا کرده و حیات دوباره ای به ایران دادند .
 
در این مراسم از زحمات جوادی مدیر کل سابق اطلاعات اردبیل تقدیر و منفرد زاده به عنوان مدیر کل جدید اطلاعات این استان معرفی شد .