رحمانی فضلی:

روابط صدا و سیما و دولت رضایتمندی بیشتر مردم را بدنبال داشته باشد

صدا و سیما

تهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: روابط صدا و سیما و دولت باید موجب تقویت، توانمندی، شکوفایی و کارآمدی دولت و در نتیجه رضایتمندی بیشتر و ایجاد امید در مردم شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و معاونان این وزارتخانه امروز (سه شنبه) با حضور در جلسه شورای معاونان سازمان صدا و سیما، ضمن بیان برنامه های خود در این وزارتخانه به تبیین راه های همکاری بیشتر با رسانه ملی در حوزه های مختلف پرداخت.

رحمانی فضلی، وزارت کشور را وزارتخانه ای حاکمیتی ذکر کرد و اظهارداشت: هر تصمیم ملی و کلانی که در کشور اتخاذ می شود باید در سطح استان ها اجرا شود و استانداران نیز با انتخاب وزیر کشور، مسوول اجرای آن تصمیم هستند.

وی به خدمت خود در رسانه ملی در سال های گذشته اشاره کرد و افزود: رابطه دولت و صدا و سیما را با عمق جان درک می کنم به همین سبب مدیریت دو طرف باید در پی نقاط مشترک و تعادلی مدنظر نظام و مردم باشد.

وزیر کشور با یادآوری جایگاه فردی و قانونی رییس جمهوری در کشور تصریح کرد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور، مباحت داخلی و فشارهای بیرونی اقتضا می کند با همدلی و سرعت بالا از این شرایط گذر کنیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: من با عمق جان معتقدم باید به اقتصاد مقاومتی و مردم تکیه کنیم، غربی ها اصلا قابل اعتماد نیستند چرا که آنها همواره بر اساس منافع خود و بر حول معیار قدرت عمل می کنند.

وی، نتیجه همگامی مسوولان و چاره اندیشی برای عبور از شرایط کنونی در عرصه بین المللی را رضایتمندی مردم و افزایش اقتدار ملی و مستحکم تر شدن امنیت ملی دانست و گفت: باید تلاش کنیم بر اساس اصول و مبانی نظام هر آنچه مورد رضایت مردم است، عمل کنیم و این فقط از طریق تقویت دولت محقق می شود.

وزیر کشور افزود: تنظیم روابط صدا و سیما و دولت باید موجب تقویت، توانمندی، شکوفایی و کارآمدی دولت و در نتیجه رضایتمندی بیشتر و ایجاد امید در مردم شود.

رحمانی فضلی انتقاد مشفقانه و دلسوزانه را موجب تسریع در امور دانست و خاطرنشان کرد: صدا و سیما نهادی قدرتمند است که اگر مدیران آن اراده کنند هر مشکلی در کشور حل خواهد شد و اگر این گونه نشود به طور حتم ایراد از مدیریت کشور است.

وی، سازمان صدا و سیما را چتر پوششی همه نهادها و کارگزاران نظام برشمرد و گفت: وزارت کشور در این دوره توسعه محوری را مبتنی بر مشارکت مردم و درون زا تعریف کرده است که رکن اصلی آن نیز اقتصاد و سرمایه گذاری است.

وزیر کشور با بیان این که در دوره جدید، استانداران همه افراد با تجربه هستند؛ تجهیز منابع و افزایش سرمایه گذاری، کاهش مصرف و بهره وری را سه محور توسعه اقتصادی در کشور دانست.

رحمانی فضلی یادآور شد: سازمان صدا و سیما می تواند در هر سه حوزه با ایده پردازی و ساخت برنامه های هنری و فرهنگی به ما کمک کند.

وی همچنین گفت: در حوزه امنیت در کشور مشکلی نداریم اما سازمان صدا و سیما می تواند در افزایش اقتدار و امنیت ملی کمک بی بدیل داشته باشد.**احزاب باید شفاف عمل کنند

وزیر کشور همچنین به نقش احزاب اشاره کرد و اظهارداشت: احزاب باید پاسخگو و مسوولیت پذیر باشند و شفاف عمل کنند.

رحمانی فضلی با بیان این که ما فارغ از هر گونه گرایش سیاسی در برابر مردم و کشور مسوول هستیم خطاب به مدیران ارشد رسانه ملی اظهارداشت: وزارت کشور را شعبه ای از سازمان صدا و سیما بدانید و با انتقاد منصفانه، عادلانه و کارشناسی از ما بخواهید این شعبه را هر چه بیشتر تقویت کنیم.**مبارزه با مواد مخدر جدی ترین برنامه وزارت کشور

در ادامه این نشست؛ مسوولان ستاد مبارزه با مواد مخدر با پخش مستندی از وضع اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر به تشریح فعالیت این ستاد پرداختند.

در ادامه رحمانی فضلی که دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر است، گفت: مبارزه با مواد مخدر جدی ترین برنامه وزارت کشور است چراکه بر اساس نظر سنجی از سال 86 تا91، دغدغه مردم اعتیاد و مبارزه با این معضل اجتماعی و همچنین رفع معضل بیکاری در کشور است.

وی، رویکرد وزارت کشور را در مبارزه با مواد مخدر، اجتماعی برشمرد و افزود: تاکنون با هنرمندان، خبرنگاران و مدیران مسوول رسانه ها، مداحان و سازمان بسیج جلساتی برگزار شده و در حال برنامه ریزی برای دیدار با ورزشکاران و روحانیان هستیم.** هیچ محموله مواد مخدری از کشور خارج نشده است

وزیر کشور ادامه داد: امسال با کنترل خوب مرزها هم در جلوگیری از ورود مواد مخدر بسیار خوب عمل کرده و هم یک مورد اجازه نداده ایم محموله ای از کشور خارج شود هر چند باید بسیار فعال تر عمل کنیم.

سیام**7261**1336
کد N87249