ظریف: سرنوشت مردم سوریه باید از طریق صندوق‌های رای تعیین شود

ایران و فرانسه,ظریف,محمدجواد ظریف,فرانسه,خلیج فارس,ایران و سوریه,سوریه,سیاست‌خارجی

همشهری آنلاین: هروه دوشارت، وزیر امور خارجه پیشین فرانسه که در تهران به سر می‌برد، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه فیمابین رایزنی کرد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
هروه دوشارت، وزیر امور خارجه پیشین فرانسه که در تهران به سر می‌برد، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه فیمابین رایزنی کرد.

ظریف در این دیدار تاکید کرد : مناسبات دو کشور می تواند با اعتماد سازی گسترش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص تحولات منطقه تصریح کرد : منطقه خلیج فارس می تواند منطقه صلح و همکاری باشد اما روش برخورد با نگرانی‌ها این نیست که امنیت این منطقه از خارج آن تامین شود. جمهوری اسلامی ایران از سالها قبل طرحی را برای امنیت دسته جمعی در خلیج فارس ارائه کرده که هنوز چارچوب مناسبی دارد و البته موضوعات جدید می تواند به آن اضافه شود.

ظریف افزود: تحولات در کشورهای خاورمیانه عربی می تواند خطر افراط گرایی را تقویت کند و بر این اساس به یک فکر جدید و مدل بومی برای منطقه نیازمندیم.

وی اضافه کرد : در جمهوری اسلامی ایران با برگزاری انتخابات مختلف و روی کار آمدن دولتهایی با سلایق متفاوت ، نظام مردمسالاری شکل گرفته است.

وزیر امور خارجه کشورمان لزوم توقف خونریزی در سوریه و حل بحران در این کشور از طریق راه حل سیاسی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : سرنوشت مردم سوریه بایستی از طریق صندوقهای رای تعیین شود و خود غربیها اذعان دارند که در صورت رای گیری در سوریه سرنوشتی به غیر از ادعای آنها رقم می خورد.

هروه دوشارت وزیر امور خارجه پیشین فرانسه نیز در این دیدار بر نقش تاثیر گذار ایران در منطقه و ایجاد صلح و امنیت بین المللی تاکید کرد.

وی تصریح کرد : در مذاکرات هسته ای با ایجاد اعتماد متقابل بین طرفین می توان به نتیجه رسید.