بولیوی به دلیل بارش شدید باران وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد

بولیوی,سیلاب

مادرید- ایرنا- دولت بولیوی به دلیل بارش های سیل آسا و جاری شدن سیلاب با تصویب قانونی در تمام کشور وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از آژانس خبری بولیوی ، ˈ آلوارو گارسیا لینرا ˈ معاون رئیس جمهوری بولیوی گفت: این قانون به 80شهرداری اجازه خواهد داد با تعیین بودجه ، به کمک 21 هزار خانواده که به دلیل سیلاب و طغیان ها آواره شده ا ند، بشتابد.

وی یادآوری کرد که این فاجعه زیست محیطی تابحال دست کم 10 قربانی داشته و به 80 شهر استان های لا پاز، بنی، کوچابامبا، سانتا کروز و برخی از مناطق چوکیساکا و پوتوسی آسیب رسانده است.

به گفته گارسیا لینرا قانون مذکور به این معنی است که اگر شهرداری ها برای مثال قبلا بودجه ای را برای آسفالت خیابانی تصویب کرده بودند ، اکنون می توانند این بودجه را فقط برای این مورد اضطراری و کمک های پزشکی استفاده کنند.

وی گفت اجازه می دهد مکانیسم های سریع و فوری اجرای قراردادها برای مسائل اضطراری ، افزون بر تعیین کمک های مالی وزارت خزانه داری کل کشور برای دفاع مدنی با هدف رسیدگی به آسیب دیدگان، انجام گیرد.

معاون رئیس جمهوری بولیوی ادامه داد : ˈ روبن ساودرا ˈ وزیر دفاع بولیوی هم اکنون مشغول کارهای پیشتیبانی و بازدید از مناطق آسیب دیده است. در همین حال دولت در حال فرستادن ماشین آلات به تمامی نقاط کشور است و در این راستا ، دولت تمامی منابع لازم برای کمک به آسیب دیدگان را در اختیارشان خواهد گذاشت.

اروپام **1234**1485**1547
کد N87142