روزنامه جنگ:پاکستان برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر با ایران همکاری می کند

ایران,مواد مخدر

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه ˈجنگˈ پاکستان روز سه شنبه نوشت: کارشناسان سازمان مواد مخدر و نهادهای مقابله با انتقال غیرقانونی مواد شیمیایی خطرناک درپاکستان بمنظور مبارزه ،کنترل و جلوگیری از قاچاق مواد مخدر با جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش همکاری می کنند.

این روزنامه اردو زبان چاپ راولپندی افزوده است: دفتر آژانس مواد مخدر و جنایی سازمان ملل متحد در اسلام آباد در حال برنامه ریزی برای آغاز طرح آموزش نهادهای مبارزه با مواد مخدر در کشورهای ایران ، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان توسط کارشناسان پاکستانی است.

روزنامه می نویسد: نهادهای مبارزه با مواد مخدر در پاکستان بمنظور تقویت اقدامات نیروهای خود در مسیر مبارزه با این بلای خانمان سوز؛ یگان ویژه ای را با عنوان ˈبخش انتقال و کنترلˈ ایجاد کردند.

روزنامه جنگ می افزاید: بخش انتقال و کنترل سازمان مبارزه با مواد مخدر پاکستان از سال 1379 شمسی (2001 میلادی) عملیات های موفقی علیه قاچاقچیان مواد مخدر در مناطق مختلف این کشور انجام داده و قرار است فردا چهارشنبه (29 ژانویه) مراسم ویژه ای در خصوص تجهیز و ارائه دستگاههای پیشرفته به این یگان در برخی شهرهای مرزی پاکستان برگزار شود.

ˈچودری نثار علی خانˈ وزیر کشور پاکستان با حفظ سمت؛به عنوان وزیر مبارزه با مواد مخدر این کشور را منصوب شده است.

در پاکستان نیروهای سازمان مبارزه با مواد مخدر (ANF) برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر؛ در پایانه های مرزی (زمینی) ؛ بنادر و فرودگاههای این کشور مستقر هستند.

آساق ** 1095**5981
کد N86911