رییس دیوان عالی کور:

قدرت‌های استکباری گروه‌های تکفیری و القاعده را خلق می‌کنند

ديوان عالي

رییس دیوان عالی کشور گفت: قدرت‌های استکباری گروه‌های تروریستی همانند تکفیری و القاعده و طالبان را خلق می‌کنند.

رییس دیوان عالی کشور گفت: قدرت‌های استکباری گروه‌های تروریستی همانند تکفیری و القاعده و طالبان را خلق می‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت الله محسنی‌گرکانی اظهار کرد: سیاست دستگاه قضا اهمیت دادن به حقوق مردم و همچنین توجه و اهتمام بیشتر به پرونده‌های مسن که سالیانی از تشکیل آن گذشته ولی بنا به بعضی از مسائل حقوقی تاکنون منتج به نتیجه نشده و مختومه نشده‌اند، است.

وی ادامه داد: حسب توصیه ریاست محترم قوه قضائیه اینگونه پرونده‌ها باید در اولویت کاری قضات قرار گیرد.

رییس دیوان عالی کشور بیان کرد: متأسفانه در جامعه امروزی مسئله مهم خداشناسی به علت تبلیغات و عملیات گسترده معاندین کم رنگ می شود که نتیجه آن رذالت ، پستی و کشتن انسان های بی گناه در جامعه است؛ بنابراین باید در مقابل این همه هجمه به خداشناسی و احکام دین خدا از سوی دشمن از طرف عالمان و مبلغان دینی اقدامات عملی بیشتری صورت گیرد. همانطور که روشن است توحید یک مسئله فطری است، یعنی فطرت هر انسان به‌سوی خداشناسی است و علم به توحید فطری برای انسان ها از دو راه امکان پذیر است؛ توحید بیرونی و توحید درونی.

وی گفت: توحید بیرونی، توحید و خداشناسی از طریق تفکر در مورد جهان آفرینش که نشانگر یک مبداء علم و قدرت است و هر روز جلو چشم ما هزاران اتفاق خارق العاده می افتد مثل طلوع و غروب خورشید و ماه و ... که این نشانه علم و قدرت خداوند است، اما توحید درونی که از طریق درون و درک باطنی بشر به خداشناسی، شناخت پیدا می‌کند.

محسنی‌گرکانی تصریح کرد: جامعه اسلامی و تشیع از نقشه تفرقه افکنی دشمن باید آگاه و با بصیرت باشند بعضی از اساتید دانشگاه در مورد رشد وهابیت اظهارنظر کرده‌اند که وهابیت بعضی جاها رشد پیدا کرده‌اند و با القاعده هم‌آهنگ شده‌اند و خانه های تیمی برای جذب جوانان تشکیل داده‌اند و با امکانات مالی زیادی که در اختیار دارند گروه خبیث تکفیری را تقویت می‌کنند که مهم‌ترین هدفشان تفرقه‌افکنی است.

وی با توصیه و هشدار به مسئولین بیان داشت: امید است عزیزان اینگونه اخبار را دست کم نگیرند و هشداری است برای اساتید، دانشگاهیان و آموزش و پرورش؛ چرا که هر روز

می بینیم قدرت های استکباری گروه های تروریستی همانند تکفیری و القاعده و طالبان خلق

می کنند و خون بی گناهان را می‌ریزند.

انتهای پیام

کد N86849