دادگاه رسیدگی به اتهامات مرسی آغاز شد/ مرسی: من رئیس‌جمهور قانونی مصرم

مصر

اولین جلسه محاکمه محمد مرسی به اتهام فرار از زندان "وادی نطرون" در جریان انقلاب "25 ژانویه" در حالی آغاز شد که منابع مصری از درگیری میان نیروهای امنیتی با حامیان محمد مرسی در خارج از محل محاکمه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تلویزیون مصر با اعلام خبر آغاز جلسه محاکمه محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده مصر به اتهام فرار از زندان "وادی نطرون" در جریان انقلاب "25 ژانویه" گزارش داد که مرسی در جلسه دادگاه با جنجال وارد قفس اتهام شده و فریاد زده که" من رئیس‌جمهور قانونی مصر هستم."

شبکه خبری اسکای نیوز عربی نیز گزارش داد که محمد مرسی از وارد شدن به قفس اتهام در داخل دادگاه اجتناب ورزیده است.

این نخستین جلسه محاکمه محمد مرسی به اتهام فرار از زندان وادی نطرون است. دادگاه رسیدگی به اتهامات مرسی و 130 تن دیگر به اتهام فرار از زندان "وادی نطرون" در آکادمی پلیس قاهره و به ریاست شعبان الشامی در حال برگزاری است.

در همین راستا، نیروهای امنیتی مصر با صدها تن از تظاهرکنندگان حامی اخوان المسلمین که در مقابل دادگاه عالی قضایی تجمع کرده بودند درگیر شدند.

منابع امنیتی اظهار کردند که تظاهرکنندگان تلاش کردند تا کوکتل مولوتف به ساختمان دستگاه عالی قضایی بیندازند تا مردم را بدین ترتیب بهراسانند اما نیروهای امنیتی با آنها برخورد کرده و برای متفرق کردن آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

در مقابل تعدادی از حامیان عبدالفتاح السیسی، فرمانده کل نیروهای مسلح مصر در مقابل آکادمی پلیس تجمع کرده و عکس‌هایی از السیسی در دست گرفته و با برافراشتن پلاکاردهایی خواهان اعدام محمد مرسی شدند.

انتهای پیام

کد N86843