نماینده مجلس: 51 موسسه غیردولتی از بیت المال دزدی می کنند

احمد بخشایشی

تهران - ایرنا - نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس جدول شماره 17 لایحه بودجه 1393 کل کشور، 51 موسسه غیردولتی از بیت المال دزدی محترمانه می کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، احمد بخشایشی اردستانی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در تذکری آیین نامه ای اظهارداشت: در جدول شماره 17 لایحه بودجه 93 نام 51 سازمان و شخص حقوقی غیردولتی به چشم می خورد که قوه مجریه از محل آن 119 میلیارد تومان بابت کمک هزینه اعتبارات هزینه ای و 70 میلیارد تومان بابت هزینه های تملک دارایی به آنها اعتبار اختصاص می دهد.

وی افزود: در گزارش تحقیق وتفحص از سازمان تامین اجتماعی چهار صفحه بر 84 صفحه دیگر این گزارش تفوق یافت اما مشاهده کردید که با نمایندگان چه کردند.

نماینده مردم اردستان در مجلس این سوال را مطرح کرد که براساس جدول شماره 17، به چه دلیل 51 موسسه غیردولتی دزدی محترمانه می کنند.

بخشایشی یادآور شد: موسسه ایران 300 میلیون تومان دریافت می کند و وقتی می گوییم چه می کنید، می گویند هر سال چهار فصلنامه منتشر می کنیم در حالی که هزینه هر فصلنامه 10 میلیون تومان است.

وی تاکید کرد چرا بنیاد سعدی، موسسه اسراء و موسساتی با اسم های پرمطراق مهدویت برای چه پول های هنگفت می گیرند؟ اینها پول بیت المال است به داد بودجه بیت المال برسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: خدا امیرکبیر را رحمت کند که جان خود را برای هدفش گذاشت و جلوی ویژه خواری و رانت خواری را در دربار فاسد قاجار گرفت.

سیام(3)**2021**9132**1336
کد N86818