بازرسان آژانس برای بازدید از معدن گچین بندرعباس وارد ایران شدند

سیاسی

بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازدید از معدن گچین بندرعباس وارد تهران شدند.

محمد امیری، معاون سازمان انرژی اتمی درگفت‌وگو با خبرنکار انرژی هسته‌یی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کرد که "سه تن از بازرسان آژانس روز سه‌شنبه برای بازدید "مدیریت‌ شده" از معدن گچین بندرعباس وارد کشور شدند و قرار است این بازدید روز چهارشنبه 9 بهمن انجام شود."

او ادامه داد: بازرسان پس از بازدید روز چهارشنبه تهران را به مقصد وین ترک می‌کنند.

معاون سازمان انرژی اتمی در امور پادمان‌ها و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی ایران با 1+5 اظهار کرد: بازدید بازرسان از معدن گچین بندرعباس در چارچوب همکاری‌های مشترک ایران با آژانس و توافق دو طرف در 20 آبان ماه برای پاسخ به ابهامات و سوالات آژانس است.

امیری در پاسخ به این پرسش که چه بخش‌هایی از اجرای گام اول توافق ایران و آژانس باقی مانده است؟ گفت: بازدید از تاسیسات آب سنگین اراک انجام شده و بازدید از معدن گچین هم روز چهارشنبه انجام می‌شود. هم‌چنین نامه‌های دو بند از توافق اولیه به آژانس ارسال شده است و نامه دو بند دیگر تا قبل از دور بعدی مذاکرات ایران و آژانس که قرار است 19 بهمن ماه برگزار شود به آژانس ارایه می‌شود.

وی هم‌چنین درباره گزارش اقدامات ایران در همکاری با آژانس اظهار کرد: در گزارش فصلی مدیرکل به شورای حکام این مساله اشاره می‌شود که اولین فاز همکاری ایران انجام شده است.

انتهای پیام

کد N86586