مسئول کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر:

دشمن تصوری درمورد توانمندی‌های ایران ندارد

مسئول کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به توانمندی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران، گفت: توانمندی جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیر است که حتی در مورد برخی از آنها دشمن تصوری از آن ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار داوود عامری در نشست خبری که در شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی به منظور تشریح برنامه‌های این کمیته در ایام دهه فجر برگزار شده بود، با بیان این که انقلاب اسلامی علیرغم همه مشکلات و توطئه‌هایی که وجود داشت بالندگی و توسعه خود را حفظ کرد و توانسته در مسیر آرمان‌های خود حرکت کند، گفت: انقلاب اسلامی بعد از 35 سال بر آرمان‌های خود و تحقق آن همچنان تاکید می‌کند و ماندگار است.

مسئول کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در مورد علل رمز ماندگاری انقلاب اسلامی، تصریح کرد: دین‌باوری، خدامحوری، مردم‌سالاری، خردمحوری و خردورزی و ... از جمله علل ماندگاری انقلاب اسلامی است.

وی گفت: انقلاب اسلامی از همان روزهای اول حرکت خود را بر مسیر عقل و خرد قرار داده و دنیا می‌تواند گواهی دهد که انقلاب اسلامی علیرغم تمامی مسائل توانسته هوشمندانه و خردمندانه با حفظ موقعیت خود حرکت کند.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر این‌که ماهیت انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است، گفت: انقلاب اسلامی با ماهیت فرهنگی خود توانسته دستاوردهای بزرگی برای انسان امروز داشته باشد.

عامری همچنین به وجود رهبری معنوی در انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: ولایت فقیه به عنوان رهبر معنوی توانسته نظام و انقلاب را در یک مسیر شایسته قرار دهد و از کوران حوادث نجات دهد و در واقع این نیز یکی دیگر از رموز پایداری و ماندگاری انقلاب اسلامی است.

وی همچنین آرمان‌گرایی، عدالت‌محوری در محیط بین‌المللی و داخلی و استقامت و پایداری را از دیگر رموز ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و گفت: جهان امروز بر صلح تاکید می‌کند، ولی صلح بدون عدالت پایدار نیست و ما به دنبال صلح عادلانه هستیم.

مسئول کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز استقامت و پایداری نظام اسلامی یک فرهنگ بزرگ است و ما با اتکا به این فرهنگ توانسته‌ایم به دستاوردهای خوبی برسیم.

عامری همچنین به اهمیت ظلم‌ستیزی در انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران سال‌ها در مقابل ظلم از خود استقامت نشان داده و با مظلومان جهان همراه و حامی آنها بوده است و بر کرامت انسانی همواره تاکید کرده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر دارای ساختار و متشکل از حضور چندین سازمان و نهاد است که در برگزاری برنامه‌ها همکاری و فعالیت دارند، تاکید کرد: این کمیته در شهرستان‌ها و استان‌ها نیز دارای ساختار است.

مسئول کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان این که جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی متعلق به مردم است، گفت: ما سعی می‌کنیم در کنار مردم حضوری شایسته در این جشن‌ها داشته باشیم.

عامری اضافه کرد: بسیج مستضعفین نیز قریب به سه هزار و 500 برنامه به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در دهه فجر دستاوردهای دفاعی در حوزه‌های علمی و فناوری رونمایی خواهد شد یا خیر؟ گفت: برنامه‌ریزی متنوعی در وزارت دفاع در این ارتباط انجام شده و ان‌شاءالله قبل از فرا رسیدن دهه فجر این برنامه‌ها اعلام می‌شود.

مسئول کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی همچنین به برگزاری نشست‌های بصیرت‌شناسی اشاره کرد و یادآورشد: امسال در دهه فجر برنامه‌های متنوعی در این ارتباط با حضور نخبگان و نیروهای مسلح و بسیجیان برگزار می‌شود.

عامری در پاسخ به سوالی در مورد اقتدار و توانمندی دفاعی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: اقتدار و توانمندی دفاعی جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست و امروز یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی این توانمندی‌های دفاعی است.

وی با بیان این‌که جمهوری اسلامی این توانمندی‌ها را برای دفاع از خود کسب کرده است، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خود از چنان توانایی برخوردار است که هیچ قدرت خارجی حتی فکر حمله به ایران را نخواهد کرد. ما توانمندی‌هایمان بی‌نظیر است که حتی در مورد برخی از آنها دشمنان تصوری از آنها ندارند.

مسئول کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای از توانمندی‌های خوبی برخوردار است، گفت: این توانمندی‌ها به ما این امکان را می‌دهد که با قدرت و اقتدار صحبت کنیم و وقتی پشت میز مذاکره نیز قرار می‌گیریم نیازمند این هستیم که از پشتوانه قوی برخوردار باشیم و یکی از این پشتوانه‌های قوی، توانمندی نظامی و دفاعی است چرا که نیروهای مسلح در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند.

عامری همچنین به تشریح برخی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته نیروهای مسلح ستاد دهه فجر در ایام دهه فجر سال 92 اشاره کرد و افزود: دیدار و تجدید بیعت کارکنان نیروی هوایی ارتش و سایر فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح با رهبر معظم انقلاب در روز شنبه 19 بهمن، برگزاری مسابقه آدمک‌های استکبار،‌ برپایی نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاعی، رزمی و خودکفایی ارتش، اعزام کاروان‌های راهیان نور در دهه فجر، برگزاری صبحگاه عمومی در تمام ستادها و پادگان‌های نظامی و انتظامی در یکی از روزهای دهه فجر، انجام مراسم پرش چتربازان در روز 22 بهمن با شرکت چتربازان ارتش، سپاه و سازمان هوانوردی کشور، تجدید میثاق با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، راه‌اندازی چهارصد غرفه از توانمندی‌های اقتصادی و صنعتی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن از جمله برنامه‌های این ستاد در ایام دهه فجر است.

انتهای پیام

کد N86424