انتقاد قانونگذاران انگلیسی از ولخرجی‌های ملکه

سیاسی

قانونگذاران انگلیسی با انتقاد از دربار سلطنتی ملکه الیزابت دوم خواستند تا دربار هزینه‌های اداره خود را کاهش داده و تعمیرات عقب‌افتاده را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایرن (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیته حساب‌های دولتی پارلمان انگلیس (PAC) در گزارشی فاش ساخت که ذخایر ملکه انگلیس اکنون به یک میلیون پوند معادل 65 / 1 میلیون دلار رسیده است.

این کاهش ذخایر پس از آنکه دربار انگلیس در سال 2013-2012 با کسری بودجه 3 / 2 میلیون پوندی مواجه شد، رخ داده که به گفته این گزارش یک "سطح تاریخی" بسیار پایین است.

مارگارت هاج، رئیس این کمیته گفت: دورنما برای آنکه دربار درآمد بیشتری ایجاد کند و هزینه‌های خود را هر چه بیشتر کاهش دهد وجود دارد.

وی تاکید کرد: از سال 2008-2007 دربار هزینه‌های خالص خود را به طور واقعی تا 16 درصد کاهش داده است اما از این میزان 11 درصد با افزایش درآمد به دست آمده و تنها پنج درصد آن کاهش هزینه‌های غیر ضروری بوده است.

وی افزود: با به کارگیری دانش تجاری بهتر ما عقیده داریم جا برای آنکه با منابع کمتر کار بیشتری انجام دهیم و هزینه‌ها را هرچه بیشتر کاهش دهیم و به طور موثرتر از برنامه ملکه حمایت کنیم، وجود دارد.

این کمیته موظف به بررسی نظام مالی برای تامین منابع خاندان سلطنتی انگلیس است.

این گزارش هشدار داد، مبالغ گزافی پول برای حفظ دارایی‌های متعلق به میراث ملی انگلیس نظیر موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن لازم است که 18 سال منتظر ترمیم است. به گفته گزارش مکان‌های تاریخی زیادی در انگلیس از جمله کاخ باکینگهام و قلعه ویندسور نیازمند ترمیم هستند و دربار انگلیس باید با جدیت بیشتر طرح‌های مربوط به نگهداری‌ها و تعمیرات عقب افتاده را انجام دهد.

رئیس این کمیته همچنین از خزانه‌داری انگلیس به دلیل کوتاهی در نظارت مناسب بر طرح‌های دربار سلطنتی انتقاد کرد.

انتهای پیام

کد N86287