شوهانی: انتظار معجزه از دولت یازدهم نباید داشت

نطق میان دستور

تهران – ایرنا – نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ساختار اقتصادی کشور و تداوم تحریم های اقتصادی ظالمانه و مشخص نبودن وضعیت آن در آینده، کاهش منابع دولت و حجم عظیم نقدیندگی، طرح های عمرانی نیمه تمام که اتمام آنها خارج از توان دولت بوده و حجم عظیم بدهی های دولت به بخش خصوصی انتظار معجزه را نباید از دولت داشت.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، احمد شوهانی روز سه شنبه در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی افزود: در سال های اخیر متغیرهای اقتصاد کلان کشور، دولت بی ثباتی را تجربه کرده که مهمترین ویژگی این سالها را وجود تورمی ساخت که براقتصاد کشور چنگ انداخته است.

شوهانی اضافه کرد: آنچه ملت از بودجه سال 93 انتظار دارد کاستن از مشکلات و معضلات موجود، ایجاد ثبات اقتصادی، افزایش اشتغال و توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و رعایت عدالت منطقه ای است.

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: وجود 80 میلیون یارانه بگیر در داخل و خارج از کشور داریم که در سال های گذشته فقیرش و سرمایه دارش به یک اندازه از یارانه بهره مند شده است.

وی ادامه داد: 52 هزار میلیارد تومان از 63 هزارمیلیارد تومان مورد نیاز بودجه هدفمندی در سال 93 براساس پیش بینی دولت باید از طریق بهای بالاتر انواع حامل های انرژی و به ویژه بنزین تامین شود که خطرناک و تورم زا است.

شوهانی یادآور شد: در تبصره هدفمندی ارایه شده دولت دریافت نقدی مردم به میزان دریافتی در فاز اول است و گروه های هدف هم تغییر نداشتند سوال اینجا است که آیا عادلانه است که 77 میلیون ایرانی به یک اندازه از یارانه برخوردار باشند؟

نماینده مردم ایلام با بیان این که دومین قانون بودجه در مجلس نهم در حال تصویب است گفت: تصمیماتی که در کمیسیون تلفیق گرفته شده بعضا مورد تایید کلیت نمایندگان نیست مانند تصویب هدفمندی یارانه ها که ناعادلانه و تورم زا است بنابراین پیشنهاد می شود در سال بعد فکر اساسی در خصوص ترکیب کمیسیون تلفیق بشود چرا که کثیری ازنمایندگان در طول 4 سال فرصت حضور در این کمیسیون را نخواهند داشت.

شوهانی در ادامه یادآور شد: ما در جهانی زندگی می کنیم که توزیع قدرت و ثروت در آن عادلانه تقسیم نشده و مهمترین ویژگی آن ناعادلانه ، ظالمانه بودن و تبعیض آمیز بودن آن است و نیز پیداست چنین وضعیتی به نفع اغنیا و به ضرر ملت های ضعیف و فقیر بوده و هست.

ادامه دارد...

سیام***1058 ** 1418
کد N86258