روزنامه آزادلیق: روابط باکو و آنکارا با تنش مواجه شده است

ترکیه,سوریه

باکو - ایرنا - روزنامه ˈآزادلیقˈ چاپ باکو نوشت: بی اعتنایی آنکارا به درخواست باکو برای جلوگیری از اعزام اتباع جمهوری آذربایجان از طریق خاک ترکیه به سوریه، موجب تنش در روابط دو کشور شده است.

به نوشته روز سه شنبه این رسانه جمهوری آذربایجان، به رغم درخواست مکرر باکو از ترکیه برای جلوگیری از ورود اتباع این کشور به سوریه از طریق خاک ترکیه ، نتیجه ای حاصل نشده است.

آزادلیق به نقل از ˈالسور سلمانلیˈ مسوول بخش مطبوعات سفارت جمهوری آذربایجان در ترکیه اعلام کرد که در رابطه با این مساله اعتراض باکو به مقام های بلند پایه آنکارا اعلام شده و حتی در جریان سفر اخیر ˈاحمد داود اوغلوˈ وزیر خارجه ترکیه به باکو از وی خواسته شد که از ورود شهروندان جمهوری آذربایجان به سوریه از طریق خاک ترکیه جلوگیری شود.

روزنامه آزادلیق که اغلب مواضع ضد دولتی را منعکس می کند، نارضایتی دولت جمهوری آذربایجان از این مساله را به تفاوت دیدگاه باکو و آنکارا در مساله سوریه دانست و نوشت: موضع دولت جمهوری آذربایجان در قبال بحران سوریه علیه ˈبشار اسدˈ نیست و متفاوت از موضع دولت ترکیه است.

آزادلیق با اشاره به اینکه تداوم حضور اتباع آذری در درگیری های سوریه باعث نگرانی دولت باکو شده است ، افزود : سیاست متفاوت آنکارا در این مساله مانع رسیدن باکو به هدف خود در این زمینه شده و این موضوع عامل عمیق تر شدن تنش در مناسبات دو کشور شده است.

خاورم*1206**1651
کد N86060