"صدقی صبحی" نامزد جانشینی السیسی

مصر

منابع آگاه در مصر اعلام کردند، شورای عالی نیروهای مسلح مصر با درخواست عبدالفتاح السیسی برای استعفا از منصبش به عنوان وزیر دفاع موافقت کرده است.

منابع آگاه در مصر اعلام کردند، شورای عالی نیروهای مسلح مصر با درخواست عبدالفتاح السیسی برای استعفا از منصبش به عنوان وزیر دفاع موافقت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الشروق، منابع آگاه در مصر تاکید کردند که شورای عالی نیروهای مسلح مصر با درخواست عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر برای استعفا از منصبش و نامزد شدن وی در انتخابات ریاست جمهوری آتی موافقت کرده است.

منابع آگاه تصریح کردند: شورای عالی مصر همچنین "صدقی صبحی" را برای تصدی پست وزارت دفاع نامزد کرده است و بر اساس ماده 243 قانون اساسی این مساله در نامه‌ای به ریاست جمهوری و نخست‌وزیر تقدیم می‌شود.

این در حالی است که روزنامه مصری الیوم به نقل از یک منبع دولتی در مصر گزارش داد که عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر تا شب گذشته استعفای خود را به حازم الببلاوی، نخست‌وزیر این کشور ارائه نداده بود.

روزنامه مذکور نوشت: ارائه استعفا نخستین گامی است که برای شرکت السیسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر لازم است.

از سوی دیگر روزنامه مصری الیوم گزارش داد: وزیر دفاع احتمالا امروز (چهارشنبه) استعفای خود را به نخست‌وزیر ارائه می‌دهد و در آخرین نشست کابینه به عنوان وزیر دفاع حضور می‌یابد.

در همین حال، احمد شفیق، نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری مصر و نخست‌وزیر دوره حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری آتی نامزد نخواهد شد از همگان خواست تا در کنار عبدالفتاح السیسی بایستد و از وی حمایت کنند.

پیشتر تلویزیون مصر گزارش داد که عدلی منصور، رئیس‌جمهور موقت مصر، عبدالفتاح السیسی را از مقام سپهبدی به مقام ارتشبدی ارتقا درجه داده است.

انتهای پیام

کد N85900