سفیر ایران در آذربایجان: خدمات کمیته امداد امام در باکو از حافظه مردم این کشور پاک نمی‌شود

سیاسی

سفیر ایران در باکو در آستانه پایان ماموریت کمیته امداد امام خمینی (ره) در جمهوری آذربایجان گفت: مردم و مقامات ارشد جمهوری آذربایجان همواره قدردان خدمات خیریه و انسان‌دوستانه کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

محسن پاک آیین در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار داشت : نمایندگی کمیته امداد امام خمینی (ره) از اوایل استقلال جمهوری آذربایجان و در شرایط سختی که بر این کشور حاکم بود، فعالیت های خیرخواهانه و انساندوستانه خود را در این کشور آغاز کرد و در طول حدود بیست سال کمک های خالصانه به دهها هزار نیازمند و خصوصا آوارگان جنگ و خانواده های شهدای قره باغ ارائه کرد .

به گفته وی، کمیته امداد امام خمینی (ره) علاوه بر کمک های انساندوستانه در زمینه تحصیل ، اشتغال ، ازدواج و معیشت برادران و خواهران آذری و با ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی در کلینیک طبی امام علی(ع) وابسته به این نهاد نام نیکی از خود برجای گذاشت.

پاک آئین افزود: با توجه به اینکه امروز شرایط سخت دهه اول استقلال در جمهوری آذربایجان وجود ندارد تصمیم به پایان ماموریت دفتر کمیته امداد امام خمینی (ره) در جمهوری آذربایجان اتخاذ شده و ظرف روزهای آینده کمیته امداد عزتمندانه فعالیت خود را در این کشور خاتمه می دهد.

سفیر ایران با اشاره به اینکه در سال های اولیه استقلال جمهوری آذربایجان، این کشور درگیر جنگی خونین و خانمانسوز بود و جمهوری اسلامی ایران با تمام توان به یاری هم کیشان آذری خود شتافت، اضافه کرد: اقدام خیرخواهانه جمهوری اسلامی ایران همواره مد نظر حیدر علی اف، رئیس جمهور سابق جمهوری آذربایجان بود و وی بارها از کمک های انساندوستانه ایران قدردانی کرد و اعتقاد داشت این کمک ها، نخجوان را از محاصره نجات داده است.

پاک آیین گفت: الهام علی اف، رئیس جمهور فعلی آذربایجان نیز در یکی از سفرهای خود به ایران با حضور در دفتر کمیته امداد امام خمینی (ره) از یاری این نهاد به نیازمندان و آوارگان جنگی جمهوری آذربایجان قدردانی کرد.

سفیر کشورمان با تاکید براینکه مردم و مقامات ارشد جمهوری آذربایجان همواره با قدرشناسی از این کمک ها یاد کرده اند، گفت: خدمات ارزشمند دفتر کمیته امداد امام خمینی (ره) در جمهوری آذربایجان هرگز از حافظه تاریخی مردم این کشور پاک نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت خیرخواهانه کمیته امداد امام خمینی (ره) همواره پشتوانه مناسبات دوستانه مردم و دولت ایران با جمهوری آذربایجان خواهد بود ، تاکید کرد: پایان ماموریت این دفتر نباید به موضوعی برای تضعیف مناسبات دوستانه دو کشور تبدیل گردد.

انتهای پیام

کد N85830