دادگاه مرسی امروز به اتهام فرار از زندان برگزار می‌شود

سیاسی

مرسی و دیگر متهمان پرونده حمله به زندان‌ها و فرار آن‌ها طی انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ تحت تدابیر شدید امنیتی به محل محاکمه آن‌ها در آکادمی پلیس در قاهره منتقل شدند.

دادگاه «محمد مرسی» رئیس جمهوری برکنار شده مصر امروز به اتهام فرار از زندان طی انقلاب ۲۵ ژانویه تا دقایقی دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، یک منبع امنیتی بلندپایه مصری گفت که مرسی و دیگر متهمان پرونده حمله به زندان‌ها و فرار آن‌ها طی انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ تحت تدابیر شدید امنیتی به محل محاکمه آن‌ها در آکادمی پلیس در قاهره منتقل شدند.

این منبع افزود که مرسی با یک بالگرد از زندان «برج العرب» در شهر «اسکندریه» به آکادمی پلیس منتقل شد.

وی تصریح کرد که دیگر رهبران جماعت اخوان المسلمین نیز با استفاده از خودروهایی که زره پوش‌ها آن‌ها را همراهی می‌کردند از زندان «طره» در قاهره به آکادمی پلیس منتثل شدند.

منبع امنیتی بلندپایه مصری در ادامه گفت که وزارت کشور به منظور برقراری نظم در محاکمه و عدم ایجاد اختلال در آن تمام تدابیر لازم را اتخاذ کرده است.

بنا بر این گزارش، پرونده مرسی و ۱۲۹ نفر از رهبران اخوان از جمله «محمد بدیع» رهبر کل سابق اخوان و «محمود عزت» معاون وی به اتهام حمله به زندان‌ها و فرار آن‌ها ماه دسامبر گذشته برای رسیدگی به دادگاه جنایی قاهره تحویل داده شد.

کد N85814