با حضور امیر اسماعیلی انجام شد؛

رونمایی از سامانه‌های شبیه ساز موشکی هاگ و اسکای گارد

سیاست داخلی

این دستاورد جدید به قرارگاه پدافند هوایی دارای سامانه ارزیابی و نمره دهی است و قطعات و تجهیزات آن کاملاً در داخل تولید می‌شود و می‌تواند شرایط جنگ الکترونیک را ایجاد و عملیات ضد الکترونیک توسط کاربران را ارزیابی نمایند.

سامانه‌های شبیه ساز موشک هاگ و اسکای گارد با حضور امیر سرتیپ فززاد اسماعیلی فرمانده قرار‌گاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء و جمعی از مئسولان لشگری و کشوری در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرتیپ اسماعیلی در مراسم رونمایی از سامانه‌های شبیه ساز موشکی هاگ و اسکای گارد گفت: طرح اولیه طراحی و ساخت شبیه ساز با عنوان غفار یک؛ توسط معاونت آموزش و جهاد خودکفایی در قرارگاه ارائه و تصویب شد و با استفاده از توانمندی کارکنان نخبه قرار‌گاه و همکاری و استفاده از تجارب پیشکسوتان پدافند هوایی سامان‌های شبیه ساز موشک هاگ و اسکای گارد و با ویژگی‌های بر‌تر از سامانه اصلی اجرایی و عملیاتی شده است.

فرمانده قرار‌گاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با اشاره به ویژگی منحصر به فرد این سامانه‌های شبیه ساز، اظهار داشت: با استفاده از این شبیه ساز که کاملاً مستقل و بدون نیاز به سامانه‌های عملیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان اهداف با مقیاسهای واقعی در کلاسهای مختلف موشک؛ هواپیما؛ بالگرد؛ و پهباد را شبیه سازی کرد. قابلیت انجام تاکتیک‌های مختلف رزمی با آرایشهای متفاوت برای مصارف آموزشی برای این سامانه‌ها در نظر گرفته شده است.

امیر اسماعیلی افزود: این دستاورد جدید به قرارگاه پدافند هوایی دارای سامانه ارزیابی و نمره دهی است و قطعات و تجهیزات آن کاملاً در داخل تولید می‌شود و می‌تواند شرایط جنگ الکترونیک را ایجاد و عملیات ضد الکترونیک توسط کاربران را ارزیابی نمایند.

سرتیپ اسماعیلی گفت: دستگاه شبیه ساز از نظر ظاهر؛ کلید‌ها؛ و کنسول کاملاً مشابه سامانه اصلی طراحی شده است و کلیه مراحل آموزشی توسط این سامانه‌ها از طریق دوربین‌های مدار بسته و یارانه‌ها توسط اساتید قابل مشاهده است. و استاد می‌تواند به کلیه عکس العملهای کاربران امتیاز دهد.

کد N85783