120 تن از رهبران جنبش فتح به غزه باز می‌گردند

در راستای تحقق آشتی ملی میان گروه‌های مختلف فلسطینی، رهبران حماس اعلام کردند که اجازه خواهند داد تا 120 تن از رهبران جنبش فتح به نوار غزه بازگردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت حماس تاکید کرد: دولت حماس طرح‌های متعددی را ارائه کرده و در حال عملی کردن ‌آن‌ها است.

هنیه از برگزاری انتخابات شوراهای شهرداری و دانشجویی به عنوان اولین مرحله از اجرای طرح تحقق آشتی ملی یاد کرد و افزود: پرونده آشتی ملی در حال حاضر به مرحله خوب و قابل قبولی رسیده است و رهبران حماس در همین راستا تلاش می‌کنند تا به تمام اهداف در این زمینه دست یابند و صلح ملی به شکل کامل و همه جانبه‌ای محقق شود.

بنا به گزارش منابع خبری، رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نوار غزه و در راستای اجرای طرح آشتی ملی به 120 تن از رهبران و اعضای جنبش فتح که پس از جنگ 2007 از نوار غزه خارج شدند، اجازه خواهند داد که مجددا به این منطقه بازگردند.

در سال 2007 دو جنبش حماس و فتح پس از سال‌ها اختلاف با یکدیگر درگیر شدند و با پیروزی حماس در این جنگ 400 تن از رهبران و اعضای جنبش فتح از نوار غزه خارج شدند.

رهبران این دو جنبش پیشتر با هدف تشکیل دولت‌ ملی متحد و تحقق آشتی ملی با نظارت مصر و قطر با یکدیگر دیدار کردند.

انتهای پیام

کد N85604