برای سومین بار در سال جاری میلادی؛

انفجار در خط لوله انتقال گاز از مصر به اردن

مصر

منابع امنیتی مصر اعلام کردند: خط لوله انتقال گاز از مصر به اردن برای سومین بار متوالی در سال جاری میلادی توسط افراد مسلح منفجر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایرن (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، رسانه‌های مصری به نقل از منابع امنیتی اعلام کردند که برخی افراد مسلح ناشناس خط لوله انتقال گاز از مصر به اردن را در منطقه "الریسان" واقع در جنوب شهر "العریش" که یکی از مناطق صنعتی در مرکز شبه جزیره سیناء به شمار می‌رود، منفجر کردند.

این سومین بار در سال جاری میلادی است که خط لوله انتقال گاز در این منطقه توسط افراد مسلح ناشناس منفجر می‌شود چرا که در ماه جاری میلادی دو انفجار دیگر نیز در مسیر فرعی انتقال گاز به کارخانه منطقه صنعتی در صحرای سیناء رخ داد.

همچنین این منابع اعلام کردند که انفجار مذکور جزو 19 انفجار در خطوط لوله‌های انتقال گاز در پایگاه‌های مختلف در سه سال گذشته بوده است.

این انفجار در منطقه‌ای متروکه و خالی از سکنه رخ داد و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که انفجار در لوله‌های انتقال گاز موجب آتش سوزی در این منطقه شد و در پی آن جمعی از اهالی شمال شبه جزیره سیناء با برگزاری تظاهراتی حوادث تروریستی اخیر را در این منطقه محکوم کردند.

انتهای پیام

کد N85603