فیصل مقداد: تنها اسرائیل و دست نشانده‌هایش با طرح پیشنهادی دمشق مخالفند

سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه هیات اعزامی دمشق به نشست ژنو 2 تا پایان این نشست ثابت قدم خواهد ماند، تاکید کرد: اسرائیل و دست نشانده‌هایش تنها طرف‌هایی هستند که با طرح پیشنهادی دمشق مخالفت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگویی تلویزیونی تاکید کرد: ما با نیتی صادقانه برای موفقیت نشست ژنو 2 و با هدف پایان دادن به جنگ و خونریزی‌ در سوریه به ژنو آمده‌ایم.

وی افزود: اسرائیل و دست نشانده‌هایش تنها طرف‌هایی هستند که با پیشنهادات دمشق مخالفت می‌کنند.

مقداد با طرح این سوال که "آیا مخالفان با این امر که سوریه کشوری دموکرات و بر اصل تعددگرایی پایبند است مخالفند؟" گفت: زمانی که ما مخالفان را در مقابل واقعیت‌ها قرار می‌دهیم، آن‌ها به دروغ‌گویی می‌پردازند و باید بگویم مخالفان نماینده هیچ کس نیستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مخالفان، قوانین بین‌المللی را نقض می‌کنند باید آشکارا به این مساله اقرار کنند. هیات اعزامی نظام سوریه به ژنو از طریق اخضر ابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه لیست پیشنهاداتی را به طرف دیگری ارائه کرد و هر کدام از آن‌ها این لیست را دریافت و پس از اطلاع یافتن از آن با این پیشنهادات مخالفت کردند چرا که دنبال منافعی هستند که به خاطر آن به ژنو آمده‌اند.

المقداد عنوان داشت: به عقیده من هر کسی که با چنین افکار و پیشنهاداتی مخالفت کند، در حقیقت مخالف بیانیه ژنو1 نیز هست.

وی با تاکید بر اینکه نظام سوریه تا پایان نشست ژنو2 ثابت قدم خواهد ماند، گفت: برخی از مسئولان سازمان ملل در حال حاضر اذعان کرده‌اند که تروریسم وجود دارد.

انتهای پیام

کد N85465