تماس تلفنی بان کی مون با رییس‌جمهوری اوکراین

سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد، بان کی مون انجام مذاکرات فراگیر را به منظور حل و فصل بحران سیاسی در اوکراین خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد این درخواست را در گفت‌وگویی تلفنی با ویکتور یانوکوویچ، رییس‌جمهوری اوکراین مطرح کرد.

فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد در کنفرانسی خبری گفت، بان کی مون که در حال حاضر در سفری در کوبا به سر می‌برد، به یانوکوویچ اطلاع داد که اوضاع در اوکراین را به دقت دنبال می‌کند و همچنین نگرانی جدی خود را از تحولات اخیر در این کشور ابراز کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد درخواست خود را برای گفت‌وگویی باهدف، پایدار و فراگیر با حضور همه طرف‌ها به منظور یافتن راه حلی برای این بحران و جلوگیری از کشتار و خونریزی بیشتر مورد تأکید قرار داد.

فرحان حق گفت، بان کی مون همچنین یانوکوویچ را به هدایت یک روند گفت‌وگوی سازنده به منظور کمک به حل و فصل بحران در این کشور از طریق مسالمت‌آمیز ترغیب کرد.

وی افزود: دبیرکل سازمان ملل متحد به رییس‌جمهوری اوکراین اطمینان خاطر داد که سازمان ملل متحد از اوکراین و مردم این کشور حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N85291