اخضرابراهیمی : از مذاکرات ژنو 2 انتظار معجزه نداشته باشید

کنفرا

نیویورک، ایرنا - نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با تشریح مذاکرات ژنو دو بین نمایندگان دولت و گروههای مخالف با صراحت اعلام کرد نباید از مذاکرات کنونی انتظار مجعزه داشت.

به گزارش ایرنا اخضر ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در باره نتایج ملموس این مذاکرات اظهار داشت دو طرف به هیچ گونه توافقی برای اعلام آتش بس نرسیده اند و در حالی که درگیریها در این کشور کماکان ادامه دارد، از تلاش های خود دست برنمی داریم.

وی از نمایندگان دو طرف خواست تا به محرمانه بودن مفاد مذاکرات احترام بگذارند و از گفت وگوهای تحریک کننده با خبرنگاران پرهیز کنند.

به گفته وی، عصر امروز مذاکرات به صورت جداگانه با نمایندگان دولت و گروههای مخالف ادامه خواهد یافت.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه افزود : در نشست فردا نمایندگان دو طرف در خصوص اجرای مفاد ژنو یک با هم بحث و وگفت وگو خواهند کرد.

اخضر ابراهیمی با یادآوری اوضاع بسیار اسفبار مردم سوریه باردیگر از نمایندگان دولت و گروههای مخالف خواست همه تلاش خود را برای پذیرش آتش بس به کار گیرند.

وی به ادامه مشکلات و موانع برای ارسال کمک های انساندوستانه به مردم سوریه اشاره کرد و گفت : در شهرهای مورد محاصره قرار گرفته شده به ویژه شهر حمص، کامیون های عامل کمک های انساندوستانه کماکان منتظر اجازه ورود به این شهرها هستند.

ابراهیمی افزود : سازمان ملل از دولت و گروههای مخالف مصرانه می خواهد که از اهداف سیاسی چشم پوشی کنند زیرا مردم این کشور در سخت ترین شرایط ممکن بسر می برند.

وی به موافقت دولت سوریه برای خروج کودکان و زنان از شهرهای مورد محاصره قرار گرفته اشاره کرد وگفت : خروج این افراد اجباری نخواهد بود و بستگی به نظر ساکنان این مناطق دارد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در سوریه افزود ما به نتایج مثبت مذاکرات در آینده همچنان امیدوارم هستیم اما نباید از مذاکرات فعلی انتظار معجزه داشت زیرا اختلاف نظرها و خواسته های دو طرف بسیار متفاوت است.

اروپام 2253 **1908
کد N85240