نقدی در دانشگاه تهران:

رئیس جمهور آمریکا جرات مصاحبه با خبرنگاران ایرانی را ندارد

دفاع,بسیج,آمریکا,دانشگاه تهران

همشهری آنلاین: رئیس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: آمریکاییها اجازه بررسی جرم و جنایت ها در کشورشان را نمی دهند مثلا خبرنگار جمهوری اسلامی ایران در ۳۵ سال گذشته اجازه خروج از ۴۰ کیلومتری مقر سازمان ملل را نداشته و یا رئیس‌جمهور آمریکا در ۳۵ سال گذشته جرات نداشته ۵ دقیقه پاسخگوی خبرنگاران ایرانی قرار باشد.

دفاع > بسیج- همشهری آنلاین:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: آمریکاییها اجازه بررسی جرم و جنایت ها در کشورشان را نمی دهند مثلا خبرنگار جمهوری اسلامی ایران در ۳۵ سال گذشته اجازه خروج از ۴۰ کیلومتری مقر سازمان ملل را نداشته و یا رئیس‌جمهور آمریکا در ۳۵ سال گذشته جرات نداشته ۵ دقیقه پاسخگوی خبرنگاران ایرانی قرار باشد.

به گزارش مهر، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم رونمایی از گزارش وضعیت نقض حقوق بشر در آمریکا که صبح امروز در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد با بیان اینکه امروز در داخل آمریکا بدترین مدیریت ضد حقوق بشر از طرف حکومت اعمال می‌شود، گفت: اکثر زندانیان آمریکا را سیاهان تشکیل می‌دهند در حالی که سیاه پوستان آمریکایی‌ جمعیت اقلیت هستند و نوعی تبعیض نژادی در خصوص آنها صورت می‌گیرد.

نقدی افزود: اقدامات ضد حقوق بشری در قانون اساسی آمریکا نهادینه شده و سرخ‌پوستان خارج از مدار انسانیت محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان یادآور شد: ما هر روز خبر تازه از کشتار در دانشگاه‌ها و مدارس آمریکا می‌شنویم که این یک پدیده استثنا مربوط به آمریکاست.

وی با انتقاد از رفتار آمریکایی‌ها در خصوص نقض حقوق بشر و ادعاهای سران آمریکایی در خصوص آزادی بیان، اظهار داشت: آمریکاییها اجازه بررسی جرم و جنایت ها در کشورشان را نمی دهند مثلا خبرنگار جمهوری اسلامی ایران در 35 سال گذشته اجازه خروج از 40 کیلومتری مقر سازمان ملل را نداشته و یا رئیس‌جمهور آمریکا در 35 سال گذشته جرات نداشته 5 دقیقه پاسخگوی خبرنگاران ایرانی قرار باشد.

نقدی تاکید کرد: اگر خبرنگاران ما آزاد باشند و به آمریکا بروند و خفقان گردش اطلاعات برداشته شود، حجم این گزارش چند صد برابر می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تکیه گاه اصلی تجاوزها و دیکتاتوری ها آمریکاست، تصریح کرد: جنایتی که امروز در همه کشورهای دیکتاتوری و ضد حقوق بشر می‌بینید و جریان دارد به پشتوانه آمریکاست. آمریکا از شاه بحرین، شاه سعودی، صدام، پینوشه و هر که جنایتکارتر است حمایت می‌کند.

وی افزود: ریشه تمام ترورها آمریکاست که حتی بودجه برای اقدامات تروریستی نیز تخصیص می‌دهند. آنها از تروریست‌های شرق کشورمان، منافقین و همه گروهک‌های تروریستی پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال بعد از اعترافات سنگین ریگی علیه آمریکا آنها برادرش را سازماندهی کردند و جنایاتی نیز انجام داد.

نقدی با اشاره به بودجه دفاعی آمریکا، اظهار داشت: آمریکا برابر کل دنیا بودجه دفاعی دارد در حالیکه یک شبه جزیره است و اطرافش تهدید خاصی وجود ندارد و می‌تواند با نصف بودجه دفاعی ما هم از خودش دفاع کند. آمریکا سرمنشا همه رفتارهای ضد حقوق بشری دنیاست.