رییس جمهور در دیدار با مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران مطرح کرد؛

انتقاد از ساخت و سازها بر روی گسل های تهران

دولت

روحانی با تاکید بر این که دولت مصمم است در سالهای آتی تمام مردم را تحت پوشش درمانی قرار دهد، گفت: طبق بررسی‌های اولیه حدود ۱۲ میلیون نفر تحت پوشش نیستند.

رییس‌جمهوری در دیدارِ مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران، گفت: دولت ضمن بررسی انتقال پایتخت، به مشکلات این شهرستان‌ها توجه خواهد کرد.

به گزارش ایلنا،حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این دیدار با اشاره به مشکلات و معضلات استان تهران، به انتقاد از صدور مجوزهای ساخت ساختمان های مرتفع بر روی گسل های این شهر اشاره کرد و گفت: وزارت مسکن و شهرسازی باید به این گونه مسائل رسیدگی کند.

رییس‌جمهوری با تکیه بر این که انتقال پایتخت قابل بررسی است، افزود: این اتفاق یک شبه و یک ساله رخ نمی دهد و ممکن است ۱۵ سال طول بکشد، بنابراین نباید نسبت به حل مشکلات این استان کوتاهی شود. باید برای جمعیت زیادی که به استان تهران آمده‌اند، فکری کرد. قرار نبود تهران چنین جمعیتی را در خود پذیرا باشد.

رییس‌جمهوری در ادامه گفت: برخی از مشکلات استان تهران مشکلات عمومی کشور است و در دیگر استانها هم شاهد آنها هستیم. دولت در زمینه سلامت طرح هایی دارد، اما در ابتدا باید برخی از مشکلات از جمله نظام ارجاع را ساماندهی و سالم سازی کند.

روحانی با تاکید بر این که دولت مصمم است در سالهای آتی تمام مردم را تحت پوشش درمانی قرار دهد، گفت: طبق بررسی‌های اولیه حدود ۱۲ میلیون نفر تحت پوشش نیستند.

رییس‌جمهوری تاکید کرد: دولت هزینه بیمه آنانی را که در دهک های پایینی هستند و وضعیت مالی مناسب ندارند، برعهده می گیرد.

روحانی یکی از اهداف دولت تدبیر و امید را گسترش طرح های ریلی در کل کشور دانست و افزود: دولت در تلاش است که بار حمل و نقل بر عهده بخش ریلی قرار گیرد. این اتفاق باعث می‌شود هزینه‌ها کمتر و سرعت بیشتر شود.

رییس‌جمهوری سپس با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه دولت بتواند بر مشکلات فایق آید تا شاهد توسعه در کشور باشیم، درباره مسائل زیست محیطی گفت: دولت در این زمینه مصمم است و باید با تلاش دولت و مجلس مشکلات زیست محیطی را کم کنیم.

کد N85049