در پاسخ به ایرنا

وزیر امور اجتماعی سوریه: به آمارهای بین المللی درباره شمار قربانیان در سوریه تردید داریم

وزیر امور اجتماعی

تهران – ایرنا – وزیر امور اجتماعی سوریه گفت : نسبت به آمارهایی که نهادهای بین المللی از تعداد کشته شدگان در سوریه ارائه می دهند تردید داریم.

خانم دکتر ˈکنده الشماطˈ که در یک سفر رسمی در تهران به سر می برد، در نشستی خبری این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایرنا درخصوص آمارهای سازمان های بین المللی در باره شمار قربانیان ناآرامی های سه سال اخیر در سوریه بیان کرد.

وی با انتقاد از تناقض در رفتار و عملکرد نهادهای بین المللی در قبال سوریه گفت: بسیاری از نهادهای بین المللی مدعی تلاش برای حل بحران سوریه، خودشان در حمایت از تروریست ها در این کشور دست دارند.

این وزیر کابینه دولت سوریه گفت: ملت بی پناه سوریه قربانی پدیده تروریسم و یک توطئه سازماندهی شده هستند.

این وزیر سوری همچنین در پاسخ به سوال دیگر ایرنا مبنی بر وضعیت ارسال کمک های انسان دوستانه نهادهای بین المللی و کشورهای مدعی حمایت کننده از ملت سوریه به این کشور گفت: اگرچه این موضوع یکی از مسایل مطرح در کنفرانس ژنو 2 از سوی نهادها و کشورهای شرکت کننده در این اجلاس بود و آنها خواستار فراهم شدن زمینه مناسب برای ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه بودند، اما دولت سوریه قبل از برگزاری ژنو 2 نیز همه تلاش خود را برای رسیدن کمک های انسان دوستانه به دست مردم این کشور صورت داده است.

الشماط گفت: اساس تشکیل کنفرانس ژنو 2 مبارزه با تروریسم در سوریه است و برخی با طرح مسایلی چون ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور ، قصد بهره برداری سیاسی از آن را دارند و می خواهند محور و موضوع اصلی کنفرانس را تحت الشعاع موضوعات دیگر قرار دهند.

سیام ** 1723**1449
کد N85011