رییس جمهوری در جمع نمایندگان هرمزگان:

توسعه کشور به تعامل مناسب تر با جهان گره خورده است

هرمزگان

تهران- ایرنا- رییس جمهوری گفت: توسعه کشور به تعامل مناسب تر با جهان گره خورده است، اما حاضر نیستیم حقوق و عزت ما خدشه دار شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار مجمع نمایندگان استان هرمزگان افزود: اگر چه دولت، با اتکا به رای و حمایت مردم توانست با 6 قدرت بزرگ جهان سر یک میز بنشینند، با آنها گفت و گو کند و به تفاهم برسد اما در واقع این قدرت و عظمت ملت بود.

وی با یادآوری برخی از لحن های تند تعداد معدودی در رسانه ها تصریح کرد: برخی انقلابی تر از همه شده اند؛ آنها نه در جنگ و نه در انقلاب بودند و اکنون یک شبه انقلابی شده اند.

رییس جمهوری همچنین به سرمایه گذاری خارجی در ایران اشاره و خاطرنشان کرد: در سرمایه گذاری خارجی، ایرانیان خارج از کشور باید پیشقدم شوند، اینجا آب و خاک آنها است.

روحانی ادامه داد: ایرانیان و مدیران ارزشمند ایرانی را که در شرکت های بزرگ جهانی مشغول فعالیت هستند باید برای سرمایه گذاری در ایران ترغیب کنیم.

وی تاکید کرد: باید کشور را برای سرمایه گذاری های وسیع اقتصادی آماده کنیم و سرمایه گذاری بدون آزادی، ثبات و امنیت شکل نمی گیرد.

رییس قوه مجریه تصریح کرد: در کشور ما برای ایجاد توسعه نیازمند کاری بزرگ هستیم. سرمایه داخلی، کفایت لازم را برای همه طرح ها ندارد.

روحانی با یادآوری سفر اخیر خود به داووس سوئیس و برگزاری جلساتی با بازرگانان، صاحبان صنایع بزرگ جهان و مدیران شرکت های بین المللی گفت: بسیاری از شرکت های مهم آماده سرمایه گذاری در این کشور هستند.

وی خاطر نشان کرد: کشور ایران استعداد زیادی برای سرمایه گذاری دارد، اما باید شرایط بهتری برای سرمایه گذاری بیشتر بوجود آورد.

رییس جمهوری در این دیدار با بیان ویژگی های استان هرمزگان و مشکلات و مسایل آن اظهارداشت: استان هرمزگان به دلیل موقعیت استراتژیک از جمله واقع شدن در کنار تنگه هرمز بسیار با اهمیت است.

روحانی از جمله مشکلات این استان را بهداشت و درمان و آب شیرین دانست و تصریح کرد: دولت برنامه هایی برای رفع آنها خواهد داشت و اکنون بحث های اصلی برای حل چنین مشکلاتی مطرح است که البته برخی از این مشکلات در بسیاری از استان ها وجود دارد.

وی با بیان این که بزرگ ترین پایانه دریایی در هرمزگان واقع است، افزود: باید روابط ما با همسایه های جنوبی بیشتر شود.

رییس قوه مجریه، گردشگری در استان هرمزگان را از جمله جاذبه های این استان دانست و گفت: مسوولان این استان، سواحل دریای خلیج فارس را برای استفاده گردشگران، مهیا و زیباتر کنند.

در ابتدای این جلسه، نمایندگان استان، هر یک به مشکلات حوزه های انتخابیه خود پرداختند و خواستار رفع آنها شدند.

سیام(1)1429**1336
کد N84861