وزیر خارجه لبنان : نمی توانم در مقابل اهانت به مقاومت ساکت بمانم

وزیرخارجه,مقاومت

بیروت – ایرنا -«عدنان منصور» وزیرامور خارجه لبنان تاکید کرد که « نمی توانم در مقابل حمله و اهانت به مقاومت لبنان ساکت بمانم».

به گزارش ایرنا، منصور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد که مواضعش در اجلاس بین المللی ‍ژنو 2 برای حل بحران سوریه در جهت تامین منافع و مصالح لبنان بوده و سیاست خویشتنداری لبنان را نقض نکرده است.

وزیرخارجه لبنان گفت که « میشل سلیمان» رییس جمهوری لبنان به او برای اضافه کردن برخی مطالب به سخنرانی اش در اجلاس ‍ژنو 2 اعتراض نکرده است.

وی اظهارداشت: نتوانستم درقبال کسانی که مقاومت لبنان را تروریسم خواندند ، ساکت بمانم و اگر نسبت به الکتائب ، المستقبل و دیگر احزاب و جریان های لبنانی هم توهین می شد، سکوت نمی کردم.

عدنان منصور تصریح کرد: سخنان من در پاسخ به «احمد الجربا» نماینده مخالفان سوری در اجلاس ‍ژنو 2 بود که مقاومت و حزب الله را تروریسم خواند.

وزیر خارجه لبنان افزود: در بیانیه وزارتی دولت لبنان بر معادله ارتش ، مردم و مقاومت تاکید شده است پس چگونه یک لبنانی می تواند در مقابل هجمه و اهانت به مقاومت که بهای گرانی برای کشور پرداخت کرده است و توصیف آن به تروریسم ساکت بماند.

وی گفت : الجربا حتی حاضر نشد از لبنان برای میزبانی از هزاران پناهجوی سوری تشکر کند و این جای سئوال دارد.

عدنان منصور مواضع الجربا را تحریک آمیز خواند و تاکید کرد که موضعش در حمایت از مقاومت و حزب الله ربطی به کرسی وزارتی ندارد و اصولا نامزد هیچ منصبی نیست.

وزیر خارجه لبنان خاطرنشان کرد که طرف های عربی شرکت کننده در اجلاس ‍ژنو 2 خواستار حل سیاسی بحران سوریه بودند.

خاورم ** 1324
کد N84834