با تصویب کمیسیون تلفیق؛

شهرهای آلوده برای توسعه حمل و نقل عمومی عوارض می‌دهند

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت که بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، در شهرهای آلوده عوارض خاص برای کمک به توسعه حمل و نقل عمومی وضع می‌شود.

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: به موجب مصوبه عصر امروز کمیسیون تلفیق در شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر و شهرهای آلوده به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست جهت مقابله با آلودگی هوا و محیط زیست، عوارض خاص توسط هیات وزیران برای کمک به توسعه حمل و نقل عمومی آن شهر وضع شود تا به صورت درآمد هزینه به وسیله شهرداری مربوطه مصرف شود.

به گزارش ایسنا، این بند به عنوان بند «د» تبصره پیشنهادی دولت در مورد هدفمندی یارانه‌ها به مجلس ارائه شده بود که با اعمال اصلاحاتی از سوی کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

پیش از این در پیشنهاد دولت آمده بود: در شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر، عوارض خاص توسط هیات وزیران برای مقابله با آلودگی محیط زیست و کمک به توسعه حمل و نقل عمومی وضع می‌شود تا به صورت درآمد و هزینه به مصرف برسد. این تبصره ظرف سه ماه توسط معاونت برنامه‌ریزی و باهمکاری وزارتخانه‌های اقتصاد، نفت، نیرو و صنعت تهیه و تصویب هیات وزیران می‌رسد.

انتهای پیام

کد N84796