تاکید روسیه بر تعطیلی زندان گوانتانامو/مسکو: نباید اقدامات افراطی در اوکراین انجام شود

سیاسی

نماینده ویژه روسیه در امور حقوق بشر اعلام کرد، زندان گوانتانامو باید هر چه سریعتر بسته شود.

نماینده ویژه روسیه در امور حقوق بشر اعلام کرد، زندان گوانتانامو باید هر چه سریعتر بسته شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشا تودی، "کنستانتین دولگوف"، نماینده ویژه روسیه در امور حقوق بشر گفت: پس از دیدار از زندان گوانتانامو و بررسی موقعیت متقاعد شده‌ایم که اگر آمریکا بخواهد، این زندان هر چه سریعتر تعطیل می‌شود. اوضاع در این زندان چه در گذشته و چه در حال همواره ناقض‌ حقوق بشر بوده است.

این نماینده ویژه روسیه در امور حقوق بشر همچنین اعلام کرد: اوضاع حقوق بشر در اتحادیه اروپا تغییری نکرده و بهبود نیافته است. ما همچنان به دنبال همکاری جدی و تبادل عقاید سازنده و مذاکرات با شرکای اروپایی خود در زمینه حقوق بشر هستیم. ما می‌خواهیم که هر دو طرف بر مبنای مسائل مشترک به گفتگو و مذاکره بنشینند که این اقدام به ما اجازه می‌دهد تا اوضاع را بر اساس اقدامات سازنده پیش ببریم.

دولگوف همچنین در خصوص تحولات اوکراین گفت: مسکو نسبت به افزایش روح ناسیونالیستی در اوکراین هشدار داده است و نگران افزایش این اقدامات از سوی گروه‌های راست افراطی در این کشور است.

وی همچنین تاکید کرد که گزارش‌هایی مبنی بر سر دادن شعارهای ضدیهودی در برخی از اعتراض‌ها علیه دولت کی‌یف منتشر شده است.

علاوه بر این دفتر وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، استفاده از روش‌های افراطی در اوکراین نباید صورت گیرد و این اقدامات باید از جانب دیده‌بان‌های حقوق بشر محکوم شود.

نماینده ویژه روسیه در امور حقوق بشر به این مساله اشاره کرد که استفاده از نیروی خشن زمانی که مردم به دنبال آزادی‌های بنیادی هستند کاملا غیرقابل‌قبول است. دموکراسی را می‌توان تنها از طریق راه‌های تکاملی و صلح‌آمیز به دست ‌آورد.

انتهای پیام

کد N84626