در جلسه دیدار با رییس جمهوری؛

نمایندگان استان تهران خواستار عضویت استاندار در هیات دولت شدند

مجمع نمایندگان

تهران- ایرنا- نمایندگان شهرستان های استان تهران امروز در دیدار با رییس جمهوری خواستار عضویت استاندار در هیات دولت و اتصال متروی تهران به شهرستان های این استان شدند.

به گزارش ایرنا، دیدار نمایندگان شهرستان های استان تهران با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (دوشنبه) ساعت 11 با حضور تمامی نمایندگان شهرستان های استان تهران برگزار شد.

حسین گروسی نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگارسیاسی ایرنا گفت: در این نشست نمایندگان استان تهران علاوه بر طرح مسایل ویژه حوزه های انتخابیه خود به تشریح مباحث مشترک شهرستان های استان تهران پرداختند.

وی افزود: 15 درصد جمعیت کل کشور در استان تهران حضور دارند اما سرانه های بودجه ای و اعتباراتی که به این استان اختصاص می یابد با متوسط کشور فاصله دارد که این فاصله ها باید کاهش یابد.

نماینده مردم شهریار در مجلس با بیان این که 52 درصد از درآمدهای مالیاتی کل کشور از استان تهران تامین می شود، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در سال جاری تنها 3.8 درصد بودجه کل کشور به استان تهران تخصیص پیدا کرد و این سهم در بودجه سال آینده به 3.6 درصد کاهش یافته است.

گروسی، عضویت استاندار تهران در هیات دولت، اتصال متروی تهران به شهرستان های شهریار، قدس، ملارد، ورامین، پاکدشت، رباط کریم و بهارستان، تکمیل تصفیه خانه های آب و فاضلاب و همچنین استقلال ادارات کل در غرب و شرق استان تهران را از دیگر خواسته های نمایندگان شهرستان های این استان از رییس جمهوری عنوان کرد.

وی درباره موضوع استقلال ادارات کل در غرب و شرق استان تهران گفت: این امر تاکنون در ادارات کل امور اقتصادی و دارایی و همچنین نیروی انتظامی عملیاتی شده است که به دنبال آن از مراجعه های مکرر به تهران جلوگیری می شود.** تشریح دستاوردهای نشست داووس

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهارداشت: رییس جمهوری در دیدار امروز خود با مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران دستاوردهای نشست داووس را تشریح کرد.

ابراهیم نکو یادآور شد: در این جلسه رییس جمهوری اظهارداشت که سرمایه گذاران بزرگی در اجلاس داووس به سرمایه گذاری در ایران علاقه نشان داده اند ولی موانعی مانند رژیم صهیونیستی در این راستا وجود دارد.

وی ادامه داد: رییس جمهوری بیان کرد که اجلاس داووس یکی از جلسات مهم و تاثیرگذار برای تغییر دیدگاه دیگر کشورها نسبت به ایران بود و پیش بینی می شود که با این تغییر نگاه شاهد سرمایه گذاری خوبی در ایران باشیم.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس تاکید کرد رییس جمهوری در این جلسه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را مهم ارزیابی کرد و توضیح داد: در این اجرا نباید مردم آسیب ببینند.

نکو یادآور شد: رییس جمهوری قول داد که در آینده ای نزدیک به شهرستان های استان تهران سفر کند.

وی خاطرنشان کرد: آقای روحانی در این جلسه پیگیری تمامی مشکلاتی که ما در این جلسه مطرح کرده ایم را قول داد.

پیش از این نمایندگان استان های مازندران، خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان، البرز، بوشهر، آذربایجان شرقی، زنجان، فارس، گیلان و نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی با رییس دولت یازدهم دیدار کرده اند و امروز نیز نمایندگان شهرستان های استان تهران و همچنین مجمع نمایندگان استان هرمزگان با رییس جمهوری دیدار کردند.

سیام(4)**9189**9121**1336
کد N84564