مفتی لبنان:

هدف خشونتهای منطقه مسلط کردن رژیم اسرائیل است

آفریقا و خاورمیانه

مفتی لبنان ضمن انتقاد شدید از گروههای افراطی و تکفیری به اهداف پشت پرده حوادث کشورهای عربی و جانبداری غرب از این وقایع به نفع رژیم صهیونیستی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، محمد رشید قبانی مفتی اهل سنت گفت: افراط گرایی که ما را هدف قرار داده است با اسلام و مسلمانان بیگانه است و کسانی که خود را منفجر می کنند و افراد بیگناه را به قتل می رسانند، عمل حرامی انجام می دهند.

مفتی لبنان بیان کرد: رشد افراط گرایی میان ما به یکباره رخ نداده است، بلکه در نتیجه حضور اسلام گرایان در زندانهای و آموختن افراط گرایی بوده است همچنین نبود خط مشی اعتدالی نزد علما نیز در این باره دخیل بوده است.

وی ضمن درخواست از لبنانی ها برای تشکیل سریع کابینه درباره خلاء قدرت که ممکن است لبنان را به شرایط بدتری بکشاند هشدار داد.

مفتی اهل سنت لبنان تاکید کرد: آنچه در لبنان و جهان عرب رخ می دهد عادی نیست بلکه مقدمه آشوب سازماندهی شده است که کاندولیزا رایس وزیر خارجه اسبق آمریکا مژده آن را داد.

وی افزود: هدف اصلی مسلط کردن اسرائیل بر منطقه عربی است این موضوعی که غرب با هماهنگی اسرائیل آن را انجام می دهد ودر حالی که کشورهای عربی درگیر نزاع و جنگ هستند اسرائیل به ساخت شهرک های بیشتر اقدام می کند و مهاجران بیشتری از یهودیان را جذب می کند و فلسطینی ها را اخراج می کند.این رژیم در راستای یهودی سازی بیت المقدس حرکت می کند و اعراب از زمان اشغال فلسطین در سال 48 نتوانسته اند آن را مهار کنند.

مفتی اهل سنت لبنان افزود: ابزاری دیگری که غرب از آن بهره می برد سازمان ملل است به طوری که این سازمان در قبال سلاح هسته ای و شیمیایی و کشتار جمعی اسرائیل اقدامی به عمل نمی آورد اما شورای امنیت مانع از فعالیت های هسته ای کشورهای عربی و اسلامی می شود.

وی از مسئولان کشورهای عربی خواست که در راستای نجات کشورهای خود از ویرانی حرکت کنند و مانع دخالت خارجی در امور داخلی خود شوند.

مفتی اهل سنت لبنان بیان کرد: ادامه رویدادها در راستای تضعیف مقاومت فلسطین و لبنان به نفع اسرائیل و تجزیه منطقه بر اساس طایفه گری و مذهبی و تشکیل خاورمیانه جدید است.

وی افزود: آمریکا موفق به فتنه افکنی در هشت کشور عربی شده است و میان ملتهای این کشورها درگیری ایجاد کرده است اما هر چه در این راه هزینه کند راه به جایی نمی برد.

مفتی لبنان گفت: ملت لبنان و مردم دیگر کشورهای عربی و اسلامی باید متوجه اهداف و واقعیت های منطقه از زمان اشغال عراق به بعد باشند.