محمد‌جواد لاریجانی در جمع خبرنگاران:

هدف آمریکا از تحریم‌ها، کند کردن رشد پیشرفت ایران است

سیاست داخلی

اگر آمریکایی‌ها فکر می‌کنند مذاکرات به علت فشارهای اقتصادی بوده اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اند و این اشتباه را قبلا یک بار دیگر در مذاکرات هسته‌ای هم انجام دادند.

دبیر کل ستاد حقوق بشر قوه قضاییه هدف عمده امریکا از این تحریم‌ها را کند کردن رشد پیشرفت جمهوری اسلامی عنوان کرد و تاکید کرد: امروز پس ازسه دهه تخاصم کور غرب، جمهوری اسلامی را به بزرگترین قدرت در منطقه تبدیل کرده است.

به گزارش ایلنا، محمد جواد لاریجانی، در حاشیه مراسم رونمایی از گزارش وضعیت نقض حقوق بشر درایالت متحده امریکا در سال 2013  در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر بر روی میز بودن گزینه نظامی گفت: انتظار بیش از این هم از دولت آمریکا نمی رود.

وی ادامه داد: کمترین فایده اقدام دولت جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مذاکرات ژنو این است که به دنیا ثابت کرد به دنبال تولید سلاح هسته ای نیست و فعالیت هایش نیز شفاف است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با بیان اینکه غرب به بهانه‌های واهی هسته‌ای تحریم‌های مستکبرانه ای علیه ایران تحمیل کرده است، اظهار داشت:اگر آمریکایی‌ها فکر می‌کنند مذاکرات به علت فشارهای اقتصادی بوده اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اند و این اشتباه را قبلا یک بار دیگر در مذاکرات هسته‌ای هم انجام دادند.

لاریجانی در ادامه افزود: آنها درمذاکرات هسته ای قبلی هم شاهد بودند که ایران ازهیچ یک ازحقوقش چه در زمینه توسعه فناوری صلح آمیزهسته ای و چه در میزان نظارت‌ها و همکاری با سایر کشورها کوتاه نمی آید و درچارچوب NPT به فعالیت های خود ادامه می دهد.

دبیر کل ستاد حقوق بشر قوه قضاییه هدف عمده امریکا از این تحریم‌ها را کند کردن رشد پیشرفت جمهوری اسلامی عنوان کرد و تاکید کرد: امروز پس ازسه دهه تخاصم کور غرب، جمهوری اسلامی را به بزرگترین قدرت در منطقه تبدیل کرده است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران ستاره درخشان پیشرفت‌های مدنی و دموکراتیک در منطقه است، اذعان داشت: به طور طبیعی غرب تحمل دیدن این چنین پیشرفتی را ندارد از این رو با همه امکانات می خواهد پیشرفت ما را کند سازد.

وی ادامه داد: ما در زمینه پیشرفت و تدبیر سیاست‌های داخلی‌مان منتظر نظر غرب ننشسته و نخواهیم نشست، بلکه کشور ما براساس منافع ملی و امکانات و توانمندی ملی نقشه‌های پیشرفت خود را تصویب و به جلو می‌برد.

لاریجانی درمورد وضعیت حقوق بشر در امریکا و اروپا گفت: حقوق بشر برای امریکا و دولتمردان غربی یک شعار فریبنده برای پیشبرد اهدافی است که صد درصد خلاف حقوق بشر واقعی است.

وی با ذکر مثالی ادامه داد: یکی از ارکان حقوق بشر بحث دموکراسی است و ایران بزرگترین دموکراسی در منطقه و خاورمیانه است اما می بینید که در منطقه کشورهایی هستند که با وجود کمترین انتخابات و رکورد در دموکراسی تحت حمایت غربی ها قرار دارند و کسی با آنها کاری ندارد.

کد N84426