اعزام دو رزمناو آمریکایی / المپیک سوچی امنیتی ترین المپیک زمستانی

سوچی,هراس آفرینی سی ان ان

تهران-ایرنا- تصمیم واشنگتن برای اعزام دو رزمناو به نزدیکی سواحل بندر سوچی روسیه به بهانه احتمال عملیات امدادرسانی به ورزشکاران آمریکایی در صورت بروز درگیری نظامی، بازی های زمستانی المپیک 2014را به امنیتی ترین و سیاسی ترین رویداد ورزشی المپیک زمستانی مبدل کرده است.

شبکه تلویویزیونی سی.ان.ان روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد: برغم ابراز اطمینان های مکرر روسیه مبنی بر تامین امنیت کامل در جریان بازی ها، آمریکا که طرف روسی را به ارایه نکردن اطلاعات امنیتی اش به واشنگتن متهم می کند، یک طرح احتمالی عملیات نظامی را برای اجرا در صورت وقوع درگیری در این بازی ها تدارک دیده است.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی افزود: واشنگتن در نظر دارد دو فروند رزمناو خود را به آب های دریای سیاه در نزدیکی سواحل سوچی بفرستد تا به واسطه آنها درصورت نیاز بالگرد هایی را برای تخلیه شهروندان و ورزشکاران آمریکایی مستقر کند.

سی.ان.ان افزود:هواپیماهای سنگین ترابری آمریکا نیز در پایگاه های هوایی مستقر در آلمان در وضعیت آماده باش خواهند بود تا در صورت صدور دستور تخلیه فوری، عازم سوچی شوند.

این شبکه تلویزیونی با بیان این که اعزام دو رزمناو آمریکایی به منطقه یاد شده تهدیدی برای کرملین است، یادآور شد که وزارت کشور روسیه برای تامین امنیت بازی ها 10هزار نیرو تدارک دیده است.

شهر سوچی که میزبان بیست و دومین دوره بازی های المپیک زمستانی از 18 بهمن تا 4 اسفند ماه خواهد بود، در منطقه ˈکراسنودارˈ واقع در کرانه دریای سیاه و در دامنه رشته کوه قفقاز در مرز غربی روسیه قرار دارد.

مترجمام **1302** 1064
کد N84238