تشریح برنامه‌های کمیته قرآن ستاد دهه فجر

اجرای 200هزار برنامه قرآنی در دهه فجر به همت سازمان دارالقرآن

قرآن کريم,دهه فجر

مسوول کمیته قرآن ستاد دهه فجر گفت: 200 هزار برنامه قرآنی برای دهه فجر تدارک دیده شده است که با همت تمام بخش‌های فرهنگی اجرا می‌شود.

مسوول کمیته قرآن ستاد دهه فجر گفت: 200 هزار برنامه قرآنی برای دهه فجر تدارک دیده شده است که با همت تمام بخش‌های فرهنگی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی قره‌شیخ‌لو در نشست خبری اظهار کرد: این کمیته فعالیت‌های خود را با تشکیل ستاد مرکزی و کمیته انسانی در شهرستان‌ها و استان‌ها آغاز کرده است و در 15 شهرستان کمیته‌های دارالقرآن فعال هستند.

وی یادآور شد: اولین برنامه در این ایام برگزاری بزرگ‌ترین تفسیر قرآن با عنوان تفسیر "نورالهدی" در چهارم بهمن ماه بوده است که این برنامه با حضور 15 هزار نفر برگزار شد. و برای اولین بار بود که این مسابقه اجرا شد و جوایز برگزیدگان این مسابقه در روز 22 بهمن ماه اهدا می‌شود.

قره‌شیخ‌لو گفت: از دیگر برنامه‌های این سازمان دیدار با خانواده‌های شهدا در ایام‌الله دهه فجر است که حدود 250 خانواده را شامل می‌شود.

مسئول کمیته قرآن ستاد دهه فجر تصریح کرد: از دیگر برنامه‌ها این است که در هشتم بهمن ماه راس ساعت 10 ادای احترام و نثار گل به مرقد مطهر امام (ره) را داریم.

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم تصریح کرد: در ایام‌الله دهه فجر 60 نمایشگاه قرآنی در سطح شهرستان‌های مختلف برگزار می‌شود که این نمایشگاه‌ها در مساجد و مدارس سراسر کشور با محوریت «قرآن در جمهوری اسلامی» برگزار می‌شود و یک نمایشگاه نیز به تازگی در لانه جاسوسی برگزار کردیم که تا 20 بهمن ادامه دارد.

قره‌شیخ‌لو تصریح کرد: 60 برنامه تکریم و تجلیل از فعالان قرآنی در تهران و شهرستان‌ها داریم که یکی از این مراسم قرآنی در سطح ملی در دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: از دیگر برنامه‌های سازمان دارالقرآن، چاپ 50 هزار پوستر با مضامین قرآنی و لوح فشرده در دهه فجر است که در طول دهه فجر در 50 موسسه قرآنی و خانه قرآن در سطح روستاها و استان‌های کشور توزیع می‌شود.

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم گفت: در حال حاضر در کل کشور 10 هزار تشکل قرآنی در شهرستان‌ها و روستاها داریم و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وظیفه نظارت بر آنها را بر عهده دارد.

قره‌شیخ‌لو یادآور شد: از جمله برنامه‌های دیگر این است که 90 گردهمایی و همایش با موضوعات قرآنی در مساجد شهرستان‌ها و استان‌های کشور برگزار می‌شود و چیزی حدود 200 مسابقه قرآنی در 100 جشنواره در دهه فجر برگزار می‌شود که قریب به اتفاق تمام این مسابقات در سطح شهرستان‌ها و استان‌هاست و یک مرحله ملی دارد که ویژه دستگاه‌های فرهنگی کشور است.

مسوول کمیته قرآن ستاد دهه فجر در ادامه با اشاره به برنامه بعدی با عنوان تکریم از چهره‌های قرآنی کشور گفت: این برنامه در قالب تجلیل از 36 نفر از اساتید پیشکسوت و برتر آموزش قرآن کریم، استادان و حافظان ممتاز قرآن کریم و رتبه‌های برتر بین‌المللی در سطح قرآن کریم است که در دوم اسفند ماه برگزار می‌شود.

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم یادآور شد: حدود 100 قاری قرآن برای تحت پوشش قرار دادن برخی از محافل قرآنی در دهه فجر به سراسر کشور اعزام خواهند شد و برنامه‌های گسترده‌ای نیز با موضوعات مختلف و معرفی دستاوردهای قرآنی در طول 35 ساله انقلاب با رسانه‌ها داریم.

قره‌شیخ‌لو تصریح کرد: برنامه‌ای تحت عنوان افق نیز در ایام‌الله دهه فجر اجرا می‌شود و این برنامه با شرکت نیروهای مسلح با موضوعات قرآنی است.

وی خاطرنشان کرد: 200 هزار برنامه قرآنی در دهه فجر تدارک دیده شده است که با همت تمام بخش‌های فرهنگی انجام می‌شود و امیدواریم مردم از برکات این برنامه‌ها استفاده کنند.

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم گفت: از دیگر برنامه‌های این سازمان برگزاری اردوهای استعدادیابی قرآنی است که ما قصد داریم حدود 100 نفر از نوجوانان زیر 10 سال که ویژگی‌های خاصی دارند را در مناطق محروم شناسایی کرده و تحت پوشش قرار دهیم.

قره‌شیخ‌لو در پایان این نشست گفت: بودجه کمیته‌های فرهنگی نسبت به سایر بودجه‌ها ناچیز و کم است و همین بودجه کم هم به طور خاص در اختیار فعالیت‌های قرآنی قرار نمی‌گیرد. امیدواریم در بودجه سال 93 اهمیت بیشتری نسبت به بودجه‌های قرآنی داده شود.

انتهای پیام

کد N83865